pielęgnacja dłoni

Każdy z nas wie, że to jak prezentują się nasze włosy, skóra i paznokcie świadczy o nas samych i jest poniekąd naszą wizytówką, dlatego trzeba o nie dbać. Podając nowo poznanej osobie dłoń na przywitanie musimy liczyć się z tym, że zostanie ona poddana wnikliwej ocenie. Jeśli nasze paznokcie nie będą ładnie przypiłowane, a spod nich będzie wystawał brud to najprawdopodobniej nie zrobimy dobrego wrażenia na tej osobie. Dlatego właśnie należy dbać o swoje dłonie i paznokcie, nie tylko wtedy gdy czeka nas wielkie wyjście.

Jak dbać o dłonie na co dzień?

Tak samo jak codziennie myjesz ręce, bierzesz prysznic, szczotkujesz zęby, tak samo każdego dnia powinieneś odpowiednio dbać o swoje paznokcie. Oczywiście w przypadku piłowania czy malowania paznokci nie ma potrzeby by robić to codziennie, jednak w zależności od techniki zdobienia istnieje potrzeba systematycznego wykonywania odpowiednich zabiegów, w przeciwnym razie nasze dłonie będą wyglądać nieporządnie i odpychająco.

Pamiętaj, by zawsze po powrocie do domu myć ręce, w celu oczyszczenia ich ze zgromadzonych na nich zarazków. Co najmniej raz dziennie nakremuj dłonie, aby zapewnić im odpowiednie nawilżenie. Systematycznie przycinaj i piłuj swoje paznokcie, tak aby uzyskały odpowiedni kształt. Nałóż na nie odżywkę, lakier lub wykonaj paznokcie żelowe, hybrydowe lub inne. Technik zdobienia jest naprawdę sporo, jednak żadna z nich nie będzie prezentować się dobrze, jeśli Twoje paznokcie będą w złym stanie. Miej na uwadze także, że to co ląduje na Twoim talerzu również ma ogromny wpływ na to, jak prezentuje się Twoja skóra, włosy i paznokcie.

Wzmocnij swoje paznokcie

Jest kilka sposobów na to, aby to zrobić. W pierwszej kolejności powinieneś urozmaicić swoją dietę. Zły stan płytki może sugerować brak witamin i minerałów w organizmie. Rozdwajające się, kruche i łamliwe płytki prawdopodobnie wskazują na to, że brak Ci witamin z grupy B lub witaminy A czy C.

Wiele sposobów na to jak wzmocnić paznokcie bez większych trudności znajdziesz w Internecie. Ostatnio sporą popularnością cieszą się domowe sposoby na nawilżenie dłoni i paznokci. Samodzielnie przygotowywane kremy i maski nie są zbyt drogie, a przy tym są niesamowicie skuteczne, co mogą potwierdzić osoby, które miały okazję je stosować. Możesz także wybrać się do profesjonalnej kosmetyczki, która zrobi wszystko co w jej mocy, aby doprowadzić Twoje zniszczone paznokcie do porządku.

 

Bajkowepaznokcie.pl