Maroko to wyjątkowy kraj, w którym każda z nas poczuje się doskonale – zarówno panie preferujące spokojny relaks na plaży, jak i wielbicielki zwiedzania oraz bardziej aktywnego wypoczynku. Dodatkowy plus stanowić będzie niepowtarzalna marokańska kuchnia, uważana za jedną z najlepszych na świecie. 

Romantycznie we dwoje

Jeśli marzy Ci się romantyczny czas spędzony tylko z Twoją drugą połówką, to Maroko z pewnością okaże się dobrym wyborem. Nie brak tam miejsc idealnych na długie, wieczorne spacery, a także bez trudu znajdziemy niezbyt zatłoczony kawałek plaży, aby w spokoju móc nacieszyć się swoim towarzystwem. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam również nocleg w tradycyjnym riadzie, którego baśniowy wystrój wprawi nas w doskonały nastrój. Koniecznie powinniśmy wybrać się wspólnie na pełen niezapomnianych barw i zapachów suk, a także zrelaksować się w hamamie, gdzie czekają na nas wyjątkowe pielęgnacyjne rytuały. Wspaniałym zakończeniem dnia będzie przepyszna kolacja, podczas której skosztujemy lokalnych przysmaków, a w końcu – romantyczny zachód słońca i oglądanie gwiazd na pustyni. Możemy też skusić się na wyprawę do Casablanki.

Szlakiem Cesarskich Miast

Uwielbiasz poznawać nowe miejsca, obcować z kulturą i zwiedzać ważne zabytki? Maroko z pewnością Cię nie zawiedzie. Biura podróży oferują wiele wypraw szlakiem tzw. Cesarskich Miast – np. Rainbow Tours poleca wycieczki objazdowe, podczas których zobaczymy wszystkie najciekawsze miejsca oraz atrakcje turystyczne. Na naszej liście na pewno znajdzie się Marrakesz, nazywany Czerwonym Miastem – pełen egzotycznej przyrody, tradycyjnych bazarów, lecz także zabytków, jak np. znajdująca się na liście UNESCO medyna. Kolejnym wartym zobaczenia miastem jest Fez, gdzie oprócz medyny zobaczymy też słynny meczet Al-Karawijjin, Grobowce Marynidów oraz Synagogę Ibn Danana. Podczas wycieczek zazwyczaj możemy też podziwiać takie miejsca, jak np. Agadir, Essaouira, Rabat czy Meknes.

Wypoczynek na plaży

W Maroku nie brakuje też okazji do beztroskiego wypoczywania na plaży. Do dyspozycji gości pozostają też zazwyczaj przyhotelowe baseny, gdzie możemy zrelaksować się, sącząc drinka. Jeżeli jednak po jakimś czasie znudzi nam się to błogie lenistwo i będziemy miały ochotę na małą odmianę, możemy spróbować swoich sił w uprawianiu sportów wodnych. W wielu miejscach w tym kraju panują ku temu bardzo dobre warunki, choć prawdziwy cel podróży surferów, a także paralotniarzy stanowi Legzira – rozległa plaża znajdująca się na południowo-zachodnim wybrzeżu, słynąca z silnego wiatru oraz niezwykłych skalnych łuków.

Maroko to doskonały wybór – niezależnie od tego, w jaki sposób lubisz spędzać wakacje. Dzięki różnorodności atrakcji każda z nas znajdzie coś dla siebie, a do tego zachwyci się jedyną w swoim rodzaju marokańską kuchnią.