implanty piersi

Niektóre osoby uważają biust za wyznacznik kobiecości. Każda z pań pragnie być pociągająca i atrakcyjna. Wiele kobiet marzy o kształtnych piersiach. Niestety, natura nie zawsze jest łaskawa.

Operacja powiększenia biustu stanowi doskonałe rozwiązanie dla pań, które postrzegają swoje piersi jako mało atrakcyjne. Sutki często są źródłem kompleksów. Niektóre kobiety narzekają na mały biust. U niektórych nastolatek dochodzi do poważnych zaburzeń, które uniemożliwiają prawidłowe wykształcenie piesi. Z kolei panie, które urodziły i wykarmiły dzieci, często nie potrafią zaakceptować zniekształconego i obwisłego biustu.

Decydując się na operację plastyczną, warto zachować umiar. Wprawdzie można zmienić miseczkę z S na F, ale trzeba liczyć się z nienaturalnym efektem. Konsultacja z lekarzem pozwala ustrzec się przed błędami.

Ważne – odpowiedni kształt i wielkość

Implanty piersi dobiera się indywidualnie. Specjalista zwraca uwagę zarówno na ich kształt, jak i wielkość. Niektóre panie preferują wypukłe piersi, podczas gdy inne będą dążyły do naturalnego efektu. Wielkość implantu powinna odzwierciedlać proporcje sylwetki. Przy drobnej figurze i wąskich ramionach duże wkładki nie wyglądają zbyt korzystnie. Warto uświadomić sobie, że niewłaściwe dobrane implanty zniekształcają ciało.

Rodzaje implantów

Każda z pań, która zdecyduje się na zabieg, stanie przed wyborem materiału. Najczęściej wykorzystuje się silikon. To tworzywo jest bezpieczne i nie powoduje reakcji ze strony układu immunologicznego. Warto pamiętać, iż implanty silikonowe są udoskonalane. Obecnie nie stosuje się płynnego silikonu, ale żel, który się nie wylewa. Otoczka implantu została wzmocniona. To rozwiązanie zapobiega uszkodzeniom wkładki.

Aleksandra Wiktor