Drugie już wydanie książki, poprawione i uzupełnione, jest odpowiedzią na oczekiwania lekarzy zajmujących się tymi działami medycyny estetycznej, które wykorzystują techniki zabiegowe z użyciem wypełniaczy tkankowych.

Znaczną część publikacji zajmuje omówienie nowych produktów, opisanie ich składu, mechanizmu działania i możliwych zastosowań. Informacje praktyczne na temat technik podawania preparatów doskonale ilustruje dołączona do książki płyta DVD.

Książka stanowi prawdziwe kompendium wiedzy o procedurach kosmetycznych koncentrujących się na wypełnianiu tkanek miękkich. Jest nie tylko zbiorem suchych informacji, ale również praktycznym przewodnikiem, który krok po kroku ilustruje każdy wybrany zabieg, omawia jego wskazania i przeciwwskazania, ryzyko, jakie się z nim wiąże oraz spodziewane efekty. Omówione są właściwości wypełniaczy nie tylko pod kątem bezpieczeństwa, ale również plastyczności, trwałości, składu – książka zawiera wszystko, czego potrzebuje praktyk kosmetologii estetycznej.

Napisana jest przystępnym, fachowym językiem, co czyni ja doskonałym podręcznikiem zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki w kosmetologii estetycznej, jak i dla długoletnich praktyków, którzy pragną rozwinąć swoje umiejętności o nowe techniki.

A. Carruthers, J. Carruthers

 wyd. II polskie, red. A. Kaszuba

220 stron

rok wydania: 2011

format: 205×295 mm, opr. twarda

wyd. Elsevier Urban & Partner