Podręcznik zgodny z obowiązującą podstawą programową, przeznaczony do nauki kosmetologii w zawodzie technik usług kosmetycznych. Zawiera 22 rozdziały, w których omówiono zagadnienia związane z budową skóry i jej przydatków, rodzajami cery i ich pielęgnacją, a także problemami skóry starczej i wrażliwej ze zmianami naczyniowymi.

Zostały opisane metody diagnostyki skóry, wpływ czynników zewnętrznych, hormonów i odżywiania na skórę. Omówiono różne metody pielęgnowania skóry w gabinecie kosmetycznym oraz substancje czynne wykorzystywane do produkcji kosmetyków. Sporo miejsca poświęcono wadom i schorzeniom skóry, jak np. nadmierne owłosienie, cellulit, rozstępy, otyłość, zaburzenia barwnikowe, blizny, nadmierna potliwość. W ostatnim rozdziale omówiono zagadnienia chirurgii plastycznej i estetycznej. Po każdym rozdziale zamieszczono pytania i zadania kontrolne. Na końcu zamieszczono wykaz literatury oraz skorowidz najważniejszych pojęć. Książka ma bogatą szatę graficzną.

Książka jest doskonałym wprowadzeniem do zawodu. Napisana jest prostym, przystępnym językiem i zawiera wiele praktycznych informacji, które przydadzą się w późniejszym życiu zawodowym. Choć pozornie nie nadaje się dla profesjonalistów, lekkość języka i przystępność prezentowanych treści bardzo ułatwiają pracę osobom przysposabiającym uczniów do zawodu. Jest również przydatnym podręcznikiem dla stażystów w gabinetach kosmetycznych.

aut. Magdalena Kaniewska

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 240

Format: B5, oprawa: miękka

wyd. WSiP