wolumetria

W dzisiejszych czasach młody i świeży wygląd stanowi bardzo dużą wartość dla dużego odsetka kobiet. Specjaliści opowiadają o  sposobach, dzięki którym kobiety będą mogły dłużej się nim cieszyć.

Stosując się do tych zaleceń kosmetologów  oraz prowadząc zdrowy tryb życia często udaje nam się opóźnić proces starzenia, niestety jednak zwykła pielęgnacja nie jest w stanie go zatrzymać. U każdej kobiety z wiekiem dochodzi do powolnego zaniku  owalu i proporcji twarzy. Lekarze specjaliści informują nas jednak, że możemy przeciwdziałać tym procesom.

Pomocne mogą być dla nas takie zabiegi jak wolumetria, którą można opisać jako korekcję pozwalającą na przywrócenie prawidłowych proporcji, objętości policzków i  kształtu owalu twarzy, co zbliża nas do młodego wyglądu sprzed lat. Istotne jest również, żeby tego rodzaju zabiegi wykonywał doświadczony lekarz, który w odpowiedni sposób dobierze ilość preparatu oraz miejsca, w które najlepiej będzie go wprowadzić. Istotny jest również odpowiedni dobór preparatów, które mogą doskonale uzupełnić osiągnięty efekt. Jeżeli jest taka możliwość to warto zrobić jeden, kompleksowy zabieg wykorzystując różne preparaty, które świetnie się uzupełniają. Działa to tak, jakby przy codziennej pielęgnacji nie stosować tylko kremu, ale też serum.

wolumetraWiele kobiet chciałoby, aby wypełnienie bruzd rozwiązało problemy z owalem twarzy. Niestety aby rzeczywiście odmłodzić rysy twarzy należy odtworzyć kształt policzka w tym miejscu, w którym tkanka tłuszczowa przemieściła się w stronę bruzd i w dół, w stronę „chomików”. W takich przypadkach może pomóc wolumetria. Podając preparat w obszarze środkowej części twarzy od razu możemy zauważyć spłycenie bruzd w kącikach ust i okolicy chomików. Dzięki połączeniu tych zabiegów możemy uzyskać naprawdę spektakularny efekt.

Odpowiednio dobrane preparaty uzupełniające zabiegi wolumetryczne pozwolą też delikatnie zwiększyć lub skorygować kształt ust, wypełnić dolinę łez oraz wygładzić skórę wokół oczu.

Jak widać, wolumetrią i towarzyszącymi jej zabiegami możemy zdziałać naprawdę dużo. Jest to zasługa najlepszych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Zastosowanie odpowiednio zestawionych produktów pozwoli w kompleksowy sposób zadbać o nadanie naszej twarzy młodszego i przede wszystkim naturalnego wyglądu.

Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że zabiegi wolumetryczne dają praktycznie natychmiastowe efekty, które utrzymują się nawet do półtorej roku.