Toksyna botulinowa Zabiegi Medycyny Estetycznej

Nie daj się upływowi czasu! Kilka sposobów na młody wygląd

Nie daj się upływowi czasu! Kilka sposobów na młody wygląd

Choć czas nas nie oszczędza, wciąż możemy kontrolować zmiany, które odciska na naszym wyglądzie. W jaki sposób robić to, aby wyglądać młodzieńczo i atrakcyjnie?

Sen

Młody wygląd zapewni nam przede wszystkim odpowiednia dla nas ilość snu. Ciągłe niedosypianie skutkuje nie tylko pogorszonym stanem cery, ale również złym samopoczuciem i zmęczeniem, które odciska piętno na naszym wyglądzie. Dlatego pamiętajmy, żeby kłaść się spać jak najwcześniej i spać minimum 7 godzin – to optymalny czas dla dorosłego organizmu, choć oczywiście każdy z nas jest inny i potrzebuje innej ilości snu.

Kosmetyki

Niektóre kosmetyki mogą sprawić, że nasza cera zyska promienny wygląd, a pierwsze zmarszczki zostaną wygładzone. Tak działają na przykład retinoidy, czyli pochodne witaminy A. W złuszczaniu skóry pomogą również wszelkie kwasy, dzięki którym cera zyska na świeżości, a więc też wizualnie odmłodnieje. Istotnym elementem antystarzeniowym jest również stosowanie kremów anti-aging oraz filtrów przeciwsłonecznych. Pamiętajmy jednak, że krem nie załatwi wszystkich naszych problemów, a może jedynie zapobiec ich pogłębianiu.

Cięższy kaliber

Jak jeszcze możemy zachować młody wygląd? Z pewnością stosując zabiegi medycyny estetycznej. Nie musimy przecież od razu sięgać po skalpel – istnieje wiele metod mniej inwazyjnych. Jedną z powszechnie stosowanych form usuwania zmarszczek jest botox. Zwykle za jego pomocą usuwa się zmarszczki z górnej części twarzy (takie jak kurze łapki czy lwią zmarszczkę). Należy pamiętać, że botoks nie jest rozwiązaniem, które na zawsze rozwiąże nasz problem – aby utrzymać młody wygląd należy taki zabieg powtarzać. Kiedy już zdecydujemy się na wypełnienie zmarszczek – warto wybrać dobry gabinet, w którym specjalista doradzi nam i wykona je profesjonalnie. Jeżeli szukamy profesjonalisty od botoxu w Lublinie znajdziemy wielu dobrych lekarzy medycyny estetycznej, którzy wykonają nam tego typu zabieg.

Pozytywne myślenie

Profilaktyka przeciwstarzeniowa na nic się zda, jeżeli nie wdrożymy w swoje życie kilku prostych nawyków – przede wszystkim jest to patrzenie na świat pozytywnie i czerpanie z życia przyjemności. Dobry nastrój jest bowiem w stanie zdziałać więcej niż niejeden kosmetyk.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz