Nie daj się upływowi czasu! Kilka sposobów na młody wygląd

Choć czas nas nie oszczędza, wciąż możemy kontrolować zmiany, które odciska na naszym wyglądzie. W jaki sposób robić to, aby wyglądać młodzieńczo i atrakcyjnie?

Sen

Młody wygląd zapewni nam przede wszystkim odpowiednia dla nas ilość snu. Ciągłe niedosypianie skutkuje nie tylko pogorszonym stanem cery, ale również złym samopoczuciem i zmęczeniem, które odciska piętno na naszym wyglądzie. Dlatego pamiętajmy, żeby kłaść się spać jak najwcześniej i spać minimum 7 godzin – to optymalny czas dla dorosłego organizmu, choć oczywiście każdy z nas jest inny i potrzebuje innej ilości snu.

Kosmetyki

Niektóre kosmetyki mogą sprawić, że nasza cera zyska promienny wygląd, a pierwsze zmarszczki zostaną wygładzone. Tak działają na przykład retinoidy, czyli pochodne witaminy A. W złuszczaniu skóry pomogą również wszelkie kwasy, dzięki którym cera zyska na świeżości, a więc też wizualnie odmłodnieje. Istotnym elementem antystarzeniowym jest również stosowanie kremów anti-aging oraz filtrów przeciwsłonecznych. Pamiętajmy jednak, że krem nie załatwi wszystkich naszych problemów, a może jedynie zapobiec ich pogłębianiu.

Cięższy kaliber

Jak jeszcze możemy zachować młody wygląd? Z pewnością stosując zabiegi medycyny estetycznej. Nie musimy przecież od razu sięgać po skalpel – istnieje wiele metod mniej inwazyjnych. Jedną z powszechnie stosowanych form usuwania zmarszczek jest botox. Zwykle za jego pomocą usuwa się zmarszczki z górnej części twarzy (takie jak kurze łapki czy lwią zmarszczkę). Należy pamiętać, że botoks nie jest rozwiązaniem, które na zawsze rozwiąże nasz problem – aby utrzymać młody wygląd należy taki zabieg powtarzać. Kiedy już zdecydujemy się na wypełnienie zmarszczek – warto wybrać dobry gabinet, w którym specjalista doradzi nam i wykona je profesjonalnie. Jeżeli szukamy profesjonalisty od botoxu w Lublinie znajdziemy wielu dobrych lekarzy medycyny estetycznej, którzy wykonają nam tego typu zabieg.

Pozytywne myślenie

Profilaktyka przeciwstarzeniowa na nic się zda, jeżeli nie wdrożymy w swoje życie kilku prostych nawyków – przede wszystkim jest to patrzenie na świat pozytywnie i czerpanie z życia przyjemności. Dobry nastrój jest bowiem w stanie zdziałać więcej niż niejeden kosmetyk.

Artykuł sponsorowany