Zabiegi Medycyny Estetycznej

Porady ekspertów SkinClinic Med & Beauty

Porady ekspertów SkinClinic Med & Beauty

W jaki sposób zabieg Body Detox wspomaga leczenie alergii pokarmowych? Czy laser pozwala zmniejszyć widoczność blizn po poparzeniach chemicznych? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielają eksperci SkinClinic.

Po trądziku pozostało mi kilka blizn, od pewnego czasu próbuję je rozjaśnić przy pomocy zabiegów z wykorzystaniem kwasów. Słyszałam, że laseroterapia przynosi świetne rezultaty.  Na ile tygodni przed zabiegiem z wykorzystaniem lasera powinnam zrezygnować z peelingów kwasowych?

Dr Dorota Szostek, ekspert SkinClinic: Laser przynosi świetne rezultaty, to prawda, jeżeli były wykonywane peelingi kosmetyczne to po dwóch tygodniach od zabiegu można wykonać laser frakcyjny, jeżeli był wykonywany mocny peeling medyczny to najwcześniej po miesiącu można poddać się laseroterapii.

U mojego męża stwierdzono bruksizm. Jak długo utrzymuje się efekt po wstrzyknięciu botoksu?

Dr Dorota Szostek: Po podaniu botoksu efekt utrzymuje się co najmniej 3 miesiące, czasami trochę dłużej ale jest to trudne do oceny, ale 3 miesiące są pewne.

Medycyna estetyczna bez tajemnic

Jakie zabiegi warto stosować wspomagająco przy zwalczaniu cellulitu wodnego?

Dr Dorota Szostek: Należy zrobić serię minimum 3 mezoterapii igłowych specjalnym preparatem przeznaczonym na cellulit – w odstępach tygodniowych, a w międzyczasie skorzystać z zabiegów Icoone.

 Przez wiele lat paliłam papierosy, w rezultacie wokół ust powstały nieestetyczne fałdy, które nadają mojej twarzy posępny widok. Czy można je w jakiś sposób wypełnić?

Dr Dorota Szostek: Przy zmarszczkach palacza warto się zastanowić nad zrobieniem konturu ust, można delikatnie wypełnić kwasem hialuronowym, ewentualnie rozważyć laser frakcyjny.

 Czy blizny po poparzeniach chemicznych można usunąć przy pomocy lasera?

Dr Dorota Szostek: Nie ma żadnej metody, która usunęłaby blizny już powstałe natomiast za pomocą lasera fraxel można je znacznie zmniejszyć.

Dr Dorota Szostek – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu Zadbajosiebie.pl

Jestem naturalną blondynką o bardzo jasnej karnacji, po ilu zabiegach depilacji laserowej powinnam pozbyć się niechcianego owłosienia z nóg?

Joanna Poździk, pielęgniarka, ekspert SkinClinic: Jeżeli włos jest ciemniejszy od koloru skóry należy depilację powtórzyć minimum 4 razy.

  Pielęgniarka Joanna Poździk – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu Zadbajosiebie.pl

Choć dawno przestałam być nastolatką, moja skóra okropnie się przetłuszcza. Czy istnieją zabiegi ograniczające produkcję sebum?

Ewa Wareszczuk, kosmetolog, ekspert SkinClinic: Tak, istnieją takie zabiegi są to peelingi chemiczne, które redukują produkcję sebum oraz stosowanie odpowiedniej codziennej pielęgnacji powinno je ograniczać.   Codzienna pielęgnacja to oczyszczenie i zabezpieczenie skóry, dobrze dobrane kremy. Jeśli problem wciąż się utrzymuje, pomimo interwencji peelingami wówczas należy udać się do dermatologa.

Kosmetolog Ewa Wareszczuk – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl

Porady ekspertów SkinClinic Med & Beauty

Od pewnego czasu mój syn odczuwa nieprzyjemne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, podejrzewam, że może mieć to związek z nietolerancją glutenu. Czy to prawda, że istnieją testy genetyczne, które pozwalają wykryć tę przypadłość?

Ewa Ingielewicz, doradca żywieniowy, ekspert SkinClinic: Tak, takim testem jest test GENODIET Completo który wskazuje występowanie genów odpowiedzialnych za nietolerancję glutenu. Dodatkowo testy genetyczne pozwalają określić inne alergie np na kofeinę, sól i laktozę. Badanie Genodiet Completo pomaga zwiększyć odporność organizmu, lepiej oczyszczać się z się toksyn, skuteczniej zapobiegać chorobom lub opierać walkę z nimi na gromadzeniu danych zapisanych w kodzie DNA.

Doradca żywieniowy Ewa Ingielewicz – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl

Słyszałam, że zabieg Body Detox jest zalecany osobom zmagającym się z alergią pokarmową. Na czym polega jego działanie?

Monika Szymańska, fizjoterapeutka, ekspert SkinClinic: Zabieg body detoks polega na drenowaniu, poprawia ukrwienie i przyspiesza metabolizm , oczyszcza z toksyn. Jeżeli osoba je za dużo białka występują wykwity skóry wtedy możemy zrobić manualny body detoks który wygładzi skórę i zniweluje te zaczerwienienia.

Porady ekspertów SkinClinic Med & Beauty

Jak wygląda zabieg usuwania pajączków przy pomocy termokoagulacji?

Maria Koniec, kosmetolog, ekspert SkinClinic: Jest to zabieg Veinwave. Technologia termo koagulacji jednobiegunowej wykorzystuje kontrolowaną energię cieplną do zamknięcia drobnych naczynek. Energia ta jest przekazywana przez bardzo cienką niklowaną bądź złotą igłę w czasie 0, 2 sekundy. Czubek igły wprowadza się nad naczynko, tuz pod naskórek.

Kosmetolog Maria Koniec – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu ZadbajoSiebie.pl

SkinClinic Med&Beauty

Warszawa Centrum, ul. Stawki 4B, tel.  22 424 46 46,
Warszawa Mokotów, ul. Żaryna 7, tel.  22 407 27 72
www.skinclinic.pl

Komentarze (6)

Izabela Romaniecka

9 lat temu

Od najmłodszych lat staram się dbać o swój wygląd, w szczególności stan cery – często odwiedzam kosmetyczkę, korzystam z kremów z filtrem uv, staram się zdrowo odżywiać. Zdaje sobie jednak sprawę, że takie zabiegi nie uchronią mnie w 100% przed objawami starzenia. Podejrzewam, że za kilka lat, stopniowo zacznę wprowadzać delikatne zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej

Edyta Marecka

9 lat temu

Zmagam się z pajączkami od kilku lat, od jakiegoś czasu rozważam ich laserowe usunięcie. Może zdecyduję się na zabieg opisany w artykule, muszę jeszcze troch poczytać na ten temat

Lidia Kotoń

9 lat temu

OMG Pierwszy raz słyszę o zmarszczkach palacza! Palę z przerwami od kilku lat i jeszcze nie spotkałam się z takim stwierdzeniem. Oto kolejny powód, który powinien przekonać mnie do zerwania z nałogiem. Tylko dlaczego to musi być takie ciężkie?!

Marcelina Domagała

9 lat temu

Jakiś czas temu zwróciłam uwagę na to że potrawy z pszenicy mi nie służą, zastanawiam się czy dochodzi do tego za sprawą glutenu. Z chęcią poddałabym się badaniu, które potwierdzi albo odrzuci moje obawy

Zostaw komentarz