Porady ekspertów SkinClinic Med & Beauty

W jaki sposób zabieg Body Detox wspomaga leczenie alergii pokarmowych? Czy laser pozwala zmniejszyć widoczność blizn po poparzeniach chemicznych? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielają eksperci SkinClinic.

Po trądziku pozostało mi kilka blizn, od pewnego czasu próbuję je rozjaśnić przy pomocy zabiegów z wykorzystaniem kwasów. Słyszałam, że laseroterapia przynosi świetne rezultaty.  Na ile tygodni przed zabiegiem z wykorzystaniem lasera powinnam zrezygnować z peelingów kwasowych?

Dr Dorota Szostek, ekspert SkinClinic: Laser przynosi świetne rezultaty, to prawda, jeżeli były wykonywane peelingi kosmetyczne to po dwóch tygodniach od zabiegu można wykonać laser frakcyjny, jeżeli był wykonywany mocny peeling medyczny to najwcześniej po miesiącu można poddać się laseroterapii.

U mojego męża stwierdzono bruksizm. Jak długo utrzymuje się efekt po wstrzyknięciu botoksu?

Dr Dorota Szostek: Po podaniu botoksu efekt utrzymuje się co najmniej 3 miesiące, czasami trochę dłużej ale jest to trudne do oceny, ale 3 miesiące są pewne.

Medycyna estetyczna bez tajemnic

Jakie zabiegi warto stosować wspomagająco przy zwalczaniu cellulitu wodnego?

Dr Dorota Szostek: Należy zrobić serię minimum 3 mezoterapii igłowych specjalnym preparatem przeznaczonym na cellulit – w odstępach tygodniowych, a w międzyczasie skorzystać z zabiegów Icoone.

 Przez wiele lat paliłam papierosy, w rezultacie wokół ust powstały nieestetyczne fałdy, które nadają mojej twarzy posępny widok. Czy można je w jakiś sposób wypełnić?

Dr Dorota Szostek: Przy zmarszczkach palacza warto się zastanowić nad zrobieniem konturu ust, można delikatnie wypełnić kwasem hialuronowym, ewentualnie rozważyć laser frakcyjny.

 Czy blizny po poparzeniach chemicznych można usunąć przy pomocy lasera?

Dr Dorota Szostek: Nie ma żadnej metody, która usunęłaby blizny już powstałe natomiast za pomocą lasera fraxel można je znacznie zmniejszyć.

Dr Dorota Szostek – zobacz profil eksperta SkinClinic na portalu Zadbajosiebie.pl