Moda

Moda na okulary zerówki

Moda na okulary zerówki

Tyler Nix z Unsplash

Okulary niegdyś stanowiły przedmiot, który niechętnie nosiliśmy. Niektóre osoby tak bardzo zaniedbywały tę kwestię, iż ich wada wzroku tylko uległa pogłębieniu. Dawniej okulary korekcyjne miały grube szkła i nieestetyczne oprawki, które odejmowały nam uroku. Choć ich noszenie było wskazane, wiele osób stawiało na atrakcyjny wygląd, lekceważąc w ten sposób zdrowie. Dziś na szczęście sytuacja uległa poprawie. Pojawiła się nawet moda na okulary zerówki.

Spis treści:

  1. Czym różnią się zerówki od okularów korekcyjnych?
  2. Moda na okulary zerówki
  3. Modne dodatki podkręcające stylizację
  4. Okulary zerówki dodają powagi i prestiżu
  5. Jak dodać sobie inteligencji podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Czym różnią się zerówki od okularów korekcyjnych?

Czym charakteryzują się okulary zerówki? Na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym szczególnym. Wyglądają jak zwykłe okulary. Różnica tkwi jednak w szczegółach. Osoby, które cierpią na wady wzroku, potrzebują szkieł korekcyjnych, które poprawiają obraz, jaki dociera do ich siatkówki. Natomiast okulary zerówki zawierają zwykłe szkła. Nie pełnią zatem funkcji leczniczych, a estetyczne. Zapewne wiele osób zadaje sobie w tym miejscu pytanie – dlaczego okulary zerówki stanowią element wizerunku, skoro przed laty wszyscy unikali noszenia szkieł korekcyjnych?

Moda na okulary zerówki

Czasy się zmieniły. Dziś dysponujemy nowoczesnymi technologiami, co przekłada się na aspekt praktyczny i estetyczny. Obecnie nawet osoby, które mają dużą wadę wzroku, nie muszą nosić grubych szkieł. Te są dziś nieporównywalnie cieńsze jak przed laty. W niczym nie przypominają denek od słoika. Ponadto firmy optyczne zadbały o to, aby oprawki do okularów prezentowały się niemalże niczym biżuteria. Te nierzadko stanowią ozdobę, które nadaje naszej twarzy wyrazu. Odpowiednio dobrane oprawki do okularów mogą zmiękczać rysy twarzy lub nadawać nam powagi.

Modne dodatki podkręcające stylizację

Okulary zerówki zaczęliśmy nosić tak samo jak okulary przeciwsłoneczne, zegarek damski czy kolczyki. Stanowią one dopełnienie naszej stylizacji. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza przy outfitach biznesowych, gdy chcemy podkreślić rangę wykonywanego zawodu. Okulary zerówki dodają nam prestiżu. Jeśli mają biżuteryjne oprawki, np. srebrne i bogato zdobione, można je uznać za ozdobę samą w sobie.

Okulary zerówki dodają powagi i prestiżu

Niektóre osoby skarżą się na to, iż klienci czy współpracownicy nie traktują ich poważnie. To zasługa młodego wyglądu, w tym baby face. Z jednej strony chcemy prezentować się atrakcyjnie. Z tego powodu korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej. Z drugiej strony baby face u prezesa firmy sprawia, że ten nie jest traktowany poważnie przy negocjacjach biznesowych czy podpisywaniu kontraktów. Wszyscy uważają, że mogą uzyskać od niego dużą zniżkę. Ewentualnie rezygnują z jego usług, ponieważ z góry przypisują mu brak doświadczenia. W rzeczywistości jednak osoby  młodo wyglądające często mają kompetencje niezbędne do sprawowania swojej funkcji. Aby je podkreślić, warto odpowiednio się ubrać. Garnitur, biała koszula i okulary zerówki sprawiają, że prezentujemy się poważniej i wzbudzamy zaufanie.

Jak dodać sobie inteligencji podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Niektórzy uważają też, że okulary zerówki dodają im też inteligencji. Kojarzą się bowiem z kimś, kto spędza całe dnie i noce nad książkami, studiując różne zagadnienia. W związku z tym osoby noszące okulary postrzegamy jako bardziej inteligentne. To ułatwia im zyskanie stanowiska, o które się ubiegają, jak również zdobywanie świetnych kontraktów. Ludzie bowiem z góry zakładają, iż mają do czynienia z osobą, która zna się na rzeczy.

Przeczytaj także artykuł: Sesja ślubna w Warszawie? Dlaczego nie?

Dodaj komentarz