Zdrowie

Jak przejść z okularów na soczewki?

Jak przejść z okularów na soczewki

Lensabl z Unsplash

Soczewki kontaktowe to coraz chętniej i częściej wybierana alternatywa dla okularów. Użytkownicy sięgają po nie z wielu powodów, zarówno tych estetycznych, jak i praktycznych. Nie ulega bowiem wątpliwości, że soczewki kontaktowe są wygodniejsze i mniej problematyczne w użytkowaniu niż tradycyjne okulary, a ponadto pozwalają nam zachować swój wygląd, bez względu na posiadaną wadę wzroku. Decyzja o zamianie okularów na soczewki powinna być jednak dobrze przemyślana i poprzedzona wizytą u okulisty.

Pierwszy krok – wizyta u okulisty

Soczewki kontaktowe są rozwiązaniem, po które mogą sięgnąć praktycznie wszyscy. W kwestii ich wyboru nie ma właściwie ograniczeń spowodowanych wadą wzroku, gdyż nowoczesne szkła nadają się do korekcji niemal wszystkich z nich. Przed zakupieniem swojej pierwszej pary soczewek, warto jednak udać się do okulisty i uzyskać informacje, czy w naszym konkretnym przypadku soczewki kontaktowe będą odpowiednim wyborem. W nielicznych przypadkach, ta metoda korekcji wzroku może okazać się bowiem nieodpowiednia.

Decydując się na noszenie soczewek kontaktowych musimy być także świadomi związanych z nimi obowiązków. Dotyczą one głównie dbania o szkła kontaktowe oraz przestrzegania zasad higieny ich użytkowania. Na wizycie okulista powinien wyjaśnić, z czym wiąże się korzystanie z soczewek, przedstawić produkty, które najlepiej sprawdzą się w naszej konkretnej sytuacji oraz udzielić wskazówek odnośnie pielęgnacji szkieł. Wiele cennych porad na temat dbania o soczewki kontaktowe znaleźć można także w poradnikach internetowych, z których w szczególności powinny skorzystać osoby początkujące.

Rodzaje szkieł kontaktowych i zakupy
Jeshoots.com z Unsplash

 

Rodzaje szkieł kontaktowych i zakupy

Soczewki kontaktowe zasadniczo dzielimy na dwie grupy – szkła jednorazowe (jednodniowe) i miesięczne (30-dniowe). Te pierwsze zakłada się rano, nosi przez cały dzień, a wieczorem zdejmuje i wyrzuca do kosza. Następnego dnia sięgamy natomiast po nową parę. Ich wybór poleca się głównie osobom, które okazjonalnie sięgają po soczewki lub nie chcą dokładać sobie obowiązków związanych z ich regularną pielęgnacją. Soczewki miesięczne są natomiast przeznaczone do użytkowania przez okres 30 dni. Co wieczór należy dokładnie wyczyścić je przeznaczonym do tego celu preparatem oraz przechowywać w odpowiedni sposób. Jest to rozwiązanie tańsze, przez co cieszy się zdecydowanie największą popularnością wśród użytkowników.

Soczewki kontaktowe najbardziej opłaca się kupować przez internet. Jednym z portali oferujących szkła kontaktowe w atrakcyjnych, dostępnych na praktycznie każdą kieszeń cenach jest Okulary w Sieci. W jego ofercie znajdziemy soczewki renomowanych producentów takich, jak m. in. Johnson & Johnson, Bausch & Lomb czy Cooper Vision. Oprócz samych soczewek, sklep internetowy Okulary w Sieci posiada także szeroką ofertę produktów i akcesoriów przeznaczonych do pielęgnacji soczewek, w tym płynów multifunkcyjnych, pudełek do przechowywania szkieł, kropli do oczu i wielu innych. Pozwala to zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne do korzystania z tej nowoczesnej metody korekcji wzroku w jednym miejscu i przy okazji zaoszczędzić na zakupach.

Dodaj komentarz