Sesja ślubna w Warszawie
Fotografia dostarczona przez partnera

Panny młode marzą o pięknej sesji ślubnej. Wenecja, Toskania, Madeira, Islandia to częste kierunki wybierane na zagraniczną sesję ślubną. Ale czy trzeba wyjeżdżać daleko poza granice kraju, aby zrealizować pełną piękna i czułości sesję ślubną? Przecież to nie miejsce tworzy zdjęcia, tylko fotograf ślubny. Prawdziwy artysta z aparatem zrobi świetne fotografie w niemal dowolnej przestrzeni. Sesja zagraniczna to wielkie przedsięwzięcie logistyczne i duże koszty, o których początkowo nie myśli para młoda. Warszawa da się lubić. Z roku na rok stolica jest coraz atrakcyjniejsza, również pod kątem sesji ślubnych. O najpiękniejszych miejscach na sesje ślubne w Warszawie opowiada Vasco Images – fotograf ślubny mazowieckie. Może Was zaskoczyć, ale na liście nie znalazły się Łazienki Królewskie i ogrody przy Pałacu w Wilanowie.

Okolice Rynku Nowego Miasta

Sesje ślubne kojarzone są z naturą, a przecież przestrzeń miejska również świetnie nadaje się na zdjęcia. Jednym z moich ulubionych miejsc jest Nowe Miasto. Kiedy większość fotografów wykonuje sesje ślubne na Starym Mieście, ja zdecydowanie preferuję okolice Rynku Nowego Miasta. Jest tam mniej ludzi, a więcej przestrzeni, mniej parasoli i straganów, a więcej zieleni. Elewacje kamienic mieszczących się na ulicy Starej pięknie odbijają promienie słoneczne. Przy ulicy Kościelnej położonych jest kilka przepięknie odrestaurowanych i kolorowych kamienic. Świetnie sprawdzą się jako tło.

fotograf ślubny mazowieckie

Fotografia dostarczona przez partnera

Służewski Dom Kultury i Dolina Służewiecka

Okolice Służewskiego Domu Kultury to piękne miejsce położone blisko Centrum Warszawy. Mamy tu możliwość wykonania bardzo różnorodnych zdjęć. Budynek jest drewniany, o oryginalnej bryle. Tuż obok mieści się park – Dolina Służewiecka. Jest więc możliwość wykonania sesji ślubnej zarówno w naturze, jak i na tle ciekawej architektury. Idealnie jest umówić się o wschodzie słońca, mimo sporego dyskomfortu związanego ze wczesną pobudką. Plenerowa sesja ślubna o świcie ma wiele atutów. Nie ma ludzi, a mgiełka unosząca się znad doliny tworzy magiczną aurę do zdjęć.

Najpiękniejszy park w Warszawie, czyli… Park Skaryszewski

Zwykle, kiedy mowa jest o zdjęcia w warszawskim parku, pada hasło „Łazienki Królewskie”. Na pytanie o sesję ślubną w Łazienkach, zawsze odpowiadam: „To wspaniałe miejsce na spacer. Lubię przychodzić tu z dziećmi pokarmić wiewiórki. Sesję ślubną wolę jednak wykonać gdzie indziej”. Proponuję innym park. Pięknym parkiem, ze stawami, łąkami, pagórkami i ciekawymi zakątkami jest Park Skaryszewski. I co ciekawe ze wszystkich proponowanych parom młodym miejsc, to właśnie Skaryszak jest najczęściej wybierany.

sesja ślubna

Fotografia dostarczona przez partnera

Jak w naturze to nad Wisłą

Uwielbiam Wisłę za jej dzikość. Nie trzeba jechać daleko poza Warszawę, że zrobić zdjęcia niczym w dżungli. Tereny przy Wiśle to gęste zarośla, tworzące wspaniałą scenerię do sesji ślubnej. Zdjęcia można zrobić na plaży Zawady, na Tarchominie, właściwie wszędzie tam, gdzie nie ma zabudowań i jest jakiekolwiek dojście do rzeki. Można też wybrać się nieco dalej, poza Warszawę, na wyspy świderskie czy w okolice mostu w Górze Kalwarii. Sesje nad Wisłą przeznaczone są dla par, którym niestraszne są kleszcze i komary kąsające we wszystkie części ciała.

Spacer wokół Centrum Nauki Kopernik

Nie tylko budynek Centrum Nauki Kopernik jest świetną scenerią do sesji ślubnej, ale cała przestrzeń wokół jest bardzo zadbana i atrakcyjna. Całą dwugodzinną sesję można zaplanować jako spacer wokół Centrum Nauki Kopernik. Jest tyle ciekawych zaułków, małej architektury, zielonej przestrzeni – żadna inna przestrzeń nie daje tylu kreatywnych możliwości. A przecież można jeszcze udać się na Bulwary Wiślane, pobliski dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego czy do Elektrowni Powiśle.