Męskie kosmetyki do twarzy
Adobe Stock, grafika partnera

Sprawdź, czy masz wszystkie kosmetyki do pielęgnacji twarzy, które pozwolą Ci utrzymać ją w jak najlepszym stanie.

Potrzeby męskiej cery

Choć jeszcze do niedawna większość mężczyzn poprzestawała w drogerii na zakupie mydła i antyperspirantu, dziś coraz więcej panów podchodzi z dużą świadomością do pielęgnacji swojego ciała. Męska skóra ma co prawda inne potrzeby niż kobieca, lecz również wymaga wsparcia i uwagi. Skóra twarzy mężczyzn jest grubsza, z gęstszą siecią naczyń krwionośnych, a gruczoły łojowe pracują znacznie bardziej intensywnie. Panowie często zmagają się z silnym przetłuszczaniem cery, zaczerwienieniem, ale również z głębokimi zmarszczkami, które pojawiają się nieco później niż u pań, lecz szybciej stają się wyraziste. Aby jak najdłużej zachować młodą, elastyczną i jędrną cerę, dbaj o nią regularnie. Zapobieganie jest znacznie bardziej efektywne niż regeneracja oraz leczenie. Męska cera tak samo, jak kobieca wymaga regularnego oczyszczania, nawilżania, ochrony przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, a także szczególnej troski związanej z goleniem zarostu. Odpowiedni dobór kosmetyków zawsze powinien być poprzedzony ustaleniem typu cery. Inne produkty przeznaczone są bowiem do tej suchej i wrażliwej, inne do przetłuszczającej się, ze skłonnością do niedoskonałości, a jeszcze inne do cery dojrzałej z pierwszymi oznakami starzenia.

Męskie kosmetyki do codziennego użytku

Wśród produktów, które powinny się znaleźć w Twoich zasobach, są:

  • Żel do mycia twarzy – może to być oczywiście również pianka. Najważniejsze, by nie myć twarzy mydłem, które mocno wysusza, ani też żelem pod prysznic. Nawet te, które na opakowaniu mają zapewnienie, że nadają się do mycia wszystkich części ciała, nie będą optymalnym produktem. Żel do twarzy dobrany adekwatnie do typu cery pozwoli Ci nie tylko usunąć zabrudzenia, pot i sebum z powierzchni skóry, ale także ukoić ją, uelastycznić oraz dostarczyć jej składników odżywczych.
  • Peeling do twarzy – zarówno ten z drobinkami, jak i delikatniejszy peeling enzymatyczny pozwolą Ci wygładzić skórę, usunąć martwy naskórek i przygotować cerę do dalszych zabiegów.
  • Krem nawilżający do twarzy – nawet gruboskórny mucho powinien zadbać o intensywne nawilżenie swojej cery. Dzięki temu będzie ona w lepszej kondycji, bardziej napięta, mniej podatna na uszkodzenia, dłużej gładka i młoda.
  • Krem z filtrem UV – czy wiesz, że ochronę przed promieniami UV należy stosować, nie tylko wybierając się w upalny dzień na plażę? Te najbardziej szkodliwe promienie docierają do naszej skóry przez cały rok. Niezależnie więc od pogody, każdego dnia sięgaj po krem z ochroną SPF.

Kosmetyki do golenia

  • Pianka lub żel do golenia – jeśli preferujesz usuwanie zarostu na mokro, koniecznie rozpoczynaj zabieg od nałożenia produktu, który nie tylko zapewni doskonały poślizg ostrzu, ale także napnie skórę, zmiękczy włoski i ułatwi ich usuwanie. Do wrażliwej skóry wybieraj żele i pianki sensitive.
  • Balsam po goleniu – jego zadaniem jest złagodzenie podrażnień spowodowanych przez maszynkę. Pozwoli Ci pozbyć się nieprzyjemnego pieczenia oraz szczypania. Zwróć uwagę, by taki balsam po goleniu nie miał składzie alkoholu, który wysusza. Mile widziane są za to wszelkie substancje o działaniu nawilżającym, naturalne olejki, aloes.