Moda

Marynarka oversize – jak ją nosić?

Marynarka oversize

Monstera z Pexels

Marynarka oversize sprawia wrażenie żywcem wyjętej z szafy partnera. Jest przeskalowana i sprawia, że dzięki niej nawet prosta stylizacja składająca się z T-shirtu i jeansów nabiera modowego sznytu. Nie zawsze jednak potrafimy ją nosić. W naszym artykule znajdziesz przydatne wskazówki.

Spis treści:

  1. Jeszcze bardziej przeskalowana marynarka oversize rządzi na pokazach mody!
  2. Komu nie pasuje przeskalowana marynarka?
  3. Marynarki oversize jako zamiennik bolerka
  4. Jak nosić marynarkę oversize?
  5. Stylizacja biznesowa z przeskalowaną marynarką
  6. Czy marynarki oversize pasują do sukienek?
  7. Kobiece stylizacje z przeskalowaną marynarką

Jeszcze bardziej przeskalowana marynarka oversize rządzi na pokazach mody!

Marynarka oversize pozostaje w trendach już od kilku sezonów. Tegoroczna jesień także będzie należeć do niej. Najwięksi projektanci mody postawili na nią w tym sezonie. Jednak przeskalowana marynarka, którą znałyśmy do tej pory z sieciówek, przeszła małą metamorfozę. Tym razem jest ona za duża w każdym miejscu. Ma jeszcze szersze ramiona niż dotychczas. Rękawy także są za duże i za szerokie. Z kolei jej długość zdaje się sięgać za pośladki.

Komu nie pasuje przeskalowana marynarka?

Jesienią chętnie nosimy marynarki, ponieważ w cieplejsze dni z powodzeniem mogą pełnić rolę okrycia wierzchniego. Poza tym prezentują się bardzo stylowo. Jednak marynarka oversize jest dość szczególnym krojem. Nie każda z nas może sobie na nią pozwolić. Jeśli masz szerokie ramiona, to taki krój dodatkowo je powiększy i zaburzy proporcje twojej sylwetki. Krąglejsze kobiety z kolei w takich przeskalowanych krojach nabierają masywności. Aby nie zaburzyć doszczętnie proporcji swojej figury, powinny przewiązywać marynarki oversize w pasie.

Marynarki oversize jako zamiennik bolerka

Przeskalowana marynarka ma to do siebie, że można ją nosić na różne sposoby. Niektóre kobiety zabierają ją ze sobą na wesele. Stanowią alternatywę dla modnych w latach 90. bolerek. Inne z kolei zakładają do niej sneakersy i wyruszają na spotkanie z przyjaciółkami. Niewątpliwie marynarki oversize można nosić na różne sposoby. Wiele zależy od pozostałych elementów, z jakimi je zestawimy.

Jak nosić marynarkę oversize?

Stylizacja casualowa może bazować na najbardziej elementarnych ubraniach z naszej garderoby. Tutaj doskonale sprawdzi się biały T-shirt i granatowe jeansy. Na całość narzucamy marynarkę oversize i wyglądamy dużo bardziej szykownie niż bez niej. Jest to bardzo modny element garderoby, więc kosztuje niemało, ale zawsze możemy sporo zaoszczędzić, odwiedzając dział męski w sklepie z używaną odzieżą. Tam znajdziemy większe marynarki nawet za 10 zł, które na nas będą sprawiały wrażenie przeskalowanych. Pamiętajmy o tym, że ubrania dla mężczyzn często szyje się z lepszych gatunkowo materiałów, w tym z kaszmiru i wełny.

Stylizacja biznesowa z przeskalowaną marynarką

Przeskalowana marynarka może posłużyć nam także do pracy. Stylizacja biznesowa oparta na niej swego czasu miała nadawać kobietom mocy, gdy wkraczały do przestrzeni zarezerwowanej dotąd dla mężczyzn. To właśnie po to kilkadziesiąt lat temu wszywano do marynarek poduszki, aby ramiona kobiet dorównywały męskim. Marynarki oversize do biura warto zestawić z gładką koszulą i cygaretkami. Tak, dół naszych stylizacji powinien być dopasowany. Jeśli zarówno marynarka będzie luźna, jak i spodnie, to całkowicie zaburzy to obraz naszej sylwetki.

Czy marynarki oversize pasują do sukienek?

Jak wcześniej wspominaliśmy, marynarki oversize coraz częściej zakłada się na wesela. Wyglądają świetnie zestawione z sukienką bodycon o długości midi. Tutaj także unikamy rozkloszowanych krojów ze względu na mocno rozbudowaną górę. Staramy się zachować proporcje sylwetki.

Kobiece stylizacje z przeskalowaną marynarką

Chcesz, aby przeskalowana marynarka wyglądała nieco bardziej kobieco? Pomoże ci w tym dopasowana minispódniczka oraz szpilki. To niezwykle kobiece elementy garderoby, które przełamują męski charakter marynarki.

Dodaj komentarz