Upływający czas oraz czynniki zewnętrzne powodują, ze skóra nabiera zmarszczek, traci jędrność i dawny i młodzieńczy wygląd. Można jednak temu zaradzić, decydując się na Macs Lift.

Z czasem skóra starzeje się i wiotczeje. Pojawiają się zmarszczki, a wyraźne kontury znikają. Niezwykle istotną rolę odgrywa tutaj grawitacja, która przyczynia się do opadania skóry. W efekcie twarz sprawia wrażenie smutnej i przemęczonej. Istnieje jednak sposób, który pozwala przywrócić jej dawny kształt i pozbyć się zmarszczek.

Macs Lift

Macs Lift to rodzaj tradycyjnego liftingu twarzy, który usuwa zarówno zmarszczki, jak i nadmiar skóry. Przy odpowiednim naciągnięciu twarzy może uzyskać świetny efekt na wielu płaszczyznach – wygładzić bruzdy i przywrócić napięcie wiotczejącej skórze. Wycinając nadmiar skóry, pozbywamy się nieestetycznych fałd, które tworzą się w dolnych partiach twarzy.

Skóra nacina się w takich miejscach, aby blizny nie były widoczne.. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, skórę nacinamy w uchu i wzdłuż skroni. Następnie skórę się odpreparowuje i naciąga tak, aby uzyskać naturalny efekt. Jej nadmiar jest usuwany. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Rekonwalescencja, zdejmowanie szwów

Zdarza się, iż rekonwalescencja trwa miesiąc. Opatrunki pozostawia się na dwa tygodnie. Nieco później zdejmuje się szwy. W tym czasie należy unikać wysiłku. Zdarza się, że na twarzy pojawia się obrzęk, a w miejscu szycia wyciek krwi. Na ostateczny efekt trzeba jednak trochę poczekać. Zazwyczaj jest on widoczny po trzech miesiącach.

Przeciwskazania

Macs Lift jest zabiegiem dość inwazyjnym, toteż warto mieć na uwadze przeciwwskazania. Pacjent powinien cieszyć się dobrym zdrowiem. Nie może cierpieć na choroby przewlekłe tj. cukrzyca, stany zapalne skóry czy nadciśnienie.

Aleksandra Wiktor