Coraz więcej kobiet ma świadomość,  iż współczesna medycyna daje możliwość walki z krępującym problemem nadmiernej relaksacji kanału pochwy.  Ten temat wciąż budzi kontrowersje.

Aby przybliżyć wiedzę naszych czytelniczek na temat tej innowacyjnej metody leczenia, zadaliśmy kilka pytań doktorowi Mirackiemu z Kliniki BeautymeD.

BeautymeD_ginekologia_Estetyczna

Kto najczęściej korzysta z metody IntimaLase i na czym ona polega ?

Dr Krzysztof Miracki: Problem dotyczy wielu kobiet w okresie rozrodczym jak i menopauzalnym a w szczególności tych które rodziły w sposób naturalny duże dzieci lub rodziły wielokrotnie.

Zabieg laserowego obkurczania pochwy – IntimaLase – to pierwsza bezinwazyjna metoda leczenia tej przypadłości dostępna w Klinice BeautymeD od maja 2013. Stymulując regeneracje i namnażanie włókien kolagenowych wiązką lasera (Er:YAG Fotona) można bezinwazyjnie doprowadzić do obkurczenia kanału pochwy dzięki czemu po około 4-6 tygodniach od zabiegu partnerzy odczuwają znaczną poprawę doznań seksualnych.

Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu ?

Dr Krzysztof Miracki: Pacjentka zgłaszając się do zabiegu poddawana jest konsultacji i badaniu lekarskiemu. Niezbędny jest również aktualny wynik badania cytologicznego, które może być pobrane w trakcie wizyty konsultacyjnej w Klinice BeautymeD lub ocenione na podstawie dostarczonego przez pacjentkę wyniku badania wykonanego u swojego ginekologa (badanie musi być wykonane maksymalnie pół roku przed planowanym zabiegiem). W przypadku gdy pacjentka była wcześniej leczona ginekologicznie powinna dostarczyć dokumentację medyczną dotyczącą przebytych chorób lub zabiegów ginekologicznych.

W przypadku zakwalifikowania pacjentki do zabiegu, istnieje możliwość wykonania zabiegu podczas tej samej wizyty.Pacjentka ma możliwość skorzystania z toalety, gdzie może się przebrać w jednorazowy szlafrok i kapcie oraz przygotować do zabiegu.

Krzysztof Miracki

Jak wygląda zabieg ?

Dr Krzysztof Miracki: Badanie jak i sama procedura przeprowadzane są na fotelu ginekologicznym.Zabieg polega na wprowadzeniu do kanału pochwy głowicy lasera, która naświetla tkanki w obszarze przedsionka pochwy, ujścia cewki moczowej, jak również wzdłuż całej długości kanału pochwy. Zabieg uważany jest przez pacjentki za bezbolesny a w okolicy naświetlania laserem odczuwalne jest jedynie ciepło. Cały zabieg trwa około 30 minut.

Jakie są zalecenia po zabiegu ?

Dr Krzysztof Miracki : Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności. Należy jedynie wstrzymać się od stosunków płciowych przez okres 30 dni od zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu mogą wystąpić upławy, które będą wymagały stosowania podpasek.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Dr Krzysztof Miracki: Zabieg powoduje zwiększenie napięcia tkanek kanału pochwy, i poprawia funkcje błony śluzowej co prowadzi do poprawy jakości i komfortu współżycia. Prawidłowa funkcja błony śluzowej zapobiega również nawracającym stanom zapalnym związanym z suchością pochwy.

Efekt zabiegu nie pojawia się od razu. Włókna kolagenowe potrzebują czasu na przebudowę i namnożenie. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg a pierwsze pozytywne efekty pacjentki odczuwają już po ok. 6 tygodniach. Niestety u niektórych pacjentek proces przebudowy trwa dłużej, efekt może narastać nawet przez kilka miesięcy a w celu osiągniecia w pełni zadowalających rezultatów należy wykonać dodatkowy zabieg.

Trwałość efektu zależna jest od wielu czynników takich jak wiek pacjentki, kolejne porody, stan hormonów, przebieg menopauzy, hormonalna terapia zastępcza itd. U kobiet w wieku rozrodczym efekt jest trwalszy i może utrzymywać się wiele lat. Regularne ćwiczenia mięśni Kegla podtrzymują efekt na dłużej.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu IntimaLase ?

Dr Krzysztof Miracki: Mimo iż laseroterapia jest zabiegiem bezinwazyjnym istnieje wiele przeciwwskazań do jej stosowania. Należą do nich m.in. ciąża, miesiączka, nieprawidłowy wynik badania cytologicznego, aktywne infekcje pochwy, nieuregulowana cukrzyca, choroba nowotworowa.

Dziękujemy.

Dr Krzysztof Miracki: Dziękuję.

BeautyMeD

Więcej o metodzie IntimaLase http://beautymed.com.pl/zabiegi/ginekologia-estetyczna/

BeautymeD

Al.Komisji Edukacji Narodowej 54

Warszawa, Ursynów

Kom. 605-905-608

www.beautymed.com.pl