Sińce i cienie nigdy nie wyglądają dobrze, zwłaszcza, kiedy znajdują się pod oczami. Nadają twarzy zmęczony, stary wygląd. Jest to jedno z najdelikatniejszych miejsc na ciele, dlatego też zabieg musi być szczególnie precyzyjny. Technika stalagmitowa to umożliwia.

Precyzyjnie ale ostrożnie

Okolice oczodołów są uważane za miejsca szczególnie trudne w operowaniu. Najmniejszy błąd może zniszczyć cały efekt. Jednocześnie zmiany, jakie zachodzą w tym rejonie z wiekiem, u wielu osób z każdym rokiem pogłębiają się. Cienie i sińce to jedynie wstęp do zmarszczek i „kurzych łapek”. Niestety również kremy najczęściej nie dają pożądanego efektu, ze względu na zbyt niską zawartość składników czynnych. Zabiegi medycyny kosmetycznej także do tej pory nie były w stanie poradzić sobie z bardzo delikatną okolicą oczu. Technika stalagmitowa okazała się swego rodzaju przełomem.
Technika stalagmitowa to stosunkowo nowy wynalazek medycyny estetycznej. Pozwala na nieinwazyjne odmłodzenie skóry i poprawienie wyglądu okolicy oczu. Jest to metoda oparta na wykorzystaniu stabilizowanego kwasu hialuronowego. Pozwala on na wypełnienie i ujędrnienie bardzo delikatnej skóry pod oczami. Nazwa techniki wywodzi się ze sposobu, w jaki umieszcza się preparat pod skórą. Za pomocą zastrzyków na całej głębokości skóry umieszcza się cienkie, pionowe dawki wypełniacza. Metoda ta jest nie tylko bardzo skuteczna, ale również wymaga bardzo niewielkiej ilości preparatu. Efekty zabiegu będą utrzymywały się około 12 miesięcy. Po upływie tego czasu kwas hialuronowy ulegnie wchłonięciu.

Opis zabiegu

Tylko prawidłowo wykonany zabieg gwarantuje dobry efekt ale i brak blizn czy zgrubień po podaniu preparatu. Warto wybrać klinikę, która zatrudnia doświadczonych lekarzy, mogących pochwalić się osiągnięciami i umiejętnościami w zakresie wykorzystania preparatów na bazie kwasu hialuronowego w swoich zabiegach. Wielu lekarzy ze względu na zbyt małe umiejętności może sprzeciwiać się wykonaniu takiego zabiegu, ponieważ łatwo tutaj o pomyłkę.

Zabieg jest krótki (do 20 minut) i może być przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych. Preparat podaje się za pomocą bardzo cienkiej igły w głębokie oraz powierzchniowe warstwy skóry. Będzie on tworzył swego rodzaju „rusztowanie”, które ma za zadanie podtrzymywać skórę i zapewnić jej odpowiednie napięcie. Odpowiednio przeprowadzony zabieg nie pozostawi żadnych śladów. Jedynie przez 2-4 godziny po ostrzykiwaniu mogą utrzymywać się drobne zaczerwienienia i dziurki po miejscu wbicia igły. Żeby nie powstały zgrubienia, konieczne jest odpowiednie dbanie o miejsce zabiegowe. Nie wolno opalać ani dotykać twarzy. Najczęściej jeden zabieg wystarcza, żeby osiągnąć upragniony efekt, jednak ilość zabiegów będzie dostosowana indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Preparat wypełni cienie pod oczami, napręży skórę i da wrażenie świeżości.