Utrata elastyczności skóry prędzej czy później będzie dotyczyła każdego. Można próbować do pewnego stopnia opóźnić ten proces, jednak w pewnym momencie niewiele można już zdziałać kremami. Radiesse to wypełnienie, które działa od środka.

Cel – pobudzić do działania

Kiedy skóra zaczyna ulegać grawitacji, warto spróbować z naturalnych wypełnień, które ją podniosą i naprężą. Jest wiele rodzajów preparatów, które mogą pomóc. Radiesse to preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia. Jego mikrocząsteczki występują naturalnie w naszym organizmie. To dzięki nim nasze kości są wytrzymałe. Wykorzystuje się go w medycynie zwłaszcza w przypadku tytanowych implantów. Pokryte hydroksyapatytem wapnia protezy nie ulegają korozji. Syntetyczny hydroksyapatyt wapnia nie powoduje uczuleń i jest nietoksyczny. Wykorzystany w Radiesse wspomaga dodatkowo produkcję nowych włókien kolagenowych. Jego jedynym minusem jest biodegradacja, której stopniowo podlega. Oznacza to, że Radiesse będzie działał tylko przez około rok. Po tym czasie, jeśli zajdzie taka konieczność, zabieg należy powtórzyć.

Niewątpliwą zaletą Radiesse jest ilość możliwości, które daje. Jego stosowania nie trzeba ograniczać wyłącznie do twarzy. Jest to wypełnienie, które można wykorzystać do odmłodzenia dłoni czy wygładzenia każdej powierzchni ciała, która utraciła elastyczność. Żel to nie tylko kuracja przeciwzmarszczkowa. Odbudowa nici kolagenowych to tylko jeden z elementów jego działania. Kolejnym jest wypełnianie, które można wykorzystać przy częściowej plastyce twarzy – np. okolic nosa czy skroni. Radiesse może być stosowane punktowo, wyłącznie w miejscach, które tego potrzebują, ale również na całej powierzchni skóry.

Opis zabiegu

Radiesse jest preparatem, który zostaje wstrzyknięty pod skórę. Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, ale ze względu na jego uciążliwość dla pacjenta stosowane jest znieczulenie miejscowe, wykonane za pomocą specjalnego żelu. Możliwe jest też silniejsze znieczulenie miejscowe roztworem Lignokainy. Preparat podawany jest bardzo cienkimi igłami. Po zabiegu nie pozostaną widoczne ślady, ale przez 2-3 dni od ostrzykiwania może utrzymywać się zaczerwienienie, obrzęk i niewielkie zasinienia. Efekty zabiegu widać od razu – zmarszczki zostają wypełnione. Odbudowa włókien kolagenowych wymaga kilku tygodni, dlatego też pełny efekt ujędrnienia i odmłodzenia będzie można podziwiać dopiero po ok. miesiącu. Baza Radiesse, czyli żel wypełniający, z czasem ulegnie wchłonięciu. Jednak do tego momentu tkanki będą już wypełnione własnym, nowym kolagenem. Po 3-4 miesiącach można skonsultować się z lekarzem, czy konieczne będzie ponowne podanie preparatu.

Przed zabiegiem nie ma konieczności wykonywania testów uczuleniowych. Nie wolno jednak wykonywać zabiegu, jeśli pacjent ma opryszczkę lub inne zmiany zapalne w obrębie skóry. Zabiegu nie powinno się wykonywać w okresie ciąży lub karmienia piersią. 2 tygodnie przed zabiegiem nie wolno zażywać pochodnych aspiryny jak również antybiotyków i leków sterydowych osłabiających odporność na uczulenia.