Moda

Najlepsze ubrania na upały

Najlepsze ubrania na upały

Paul Szewczyk z Unsplash

Upały, które rozpoczęły się wczoraj, prawdopodobnie potrwają nieco dłużej. To doskonała okazja, aby zweryfikować zawartość swojej szafy i wyciągnąć z niej przewiewne ubrania. Jeśli takowych nie posiadasz, warto udać się na letnie wyprzedaże. Przedstawiamy najlepsze ubrania na upały.

Spis treści:

 1. Przewiewne ubrania na lato – postaw na odpowiednią tkaninę!
 2. Najlepsze ubrania na upały. Przewiewne sukienki na lato
 3. Krótki kombinezon z wiskozy
 4. Jednowarstwowe spódnice
 5. Szorty lniane
 6. Szerokie spodnie z wiskozy lub lnu
 7. Lniane koszule
 8. Lniane marynarki
 9. Spódnicospodnie na upały
 10. Ubrania na lato bez gumek
 11. Grubsze ramiączka
 12. Ubrania z większym dekoltem
 13. Luźniejszy fason

Przewiewne ubrania na lato – postaw na odpowiednią tkaninę!

Przewiewne ubrania na lato to te, które zostały wykonane z włókien naturalnych lub sztucznych. Niepożądane są włókna syntetyczne,  do których zaliczamy poliester, elastan, poliamid czy akryl. Choć są one dużo tańsze i nierzadko wykazują większą wytrzymałość mechaniczną, to nie przepuszczają powietrza, przez co okropnie się w nich pocimy. W upalne dni tworzą wręcz swego rodzaju termoizolację, przez co się w nich przegrzewamy. Aby temu zapobiec, radzimy sięgnąć po ubrania z naturalnych materiałów takich jak jedwab, bawełna czy len. Doskonale sprawdzą się też tkaniny sztuczne, czyli wiskoza, rayon, modal, lyocell, cupro czy acetat.  Włókna sztuczne powstają wskutek chemicznej obróbki celulozy, zatem ich rodowód nie jest do końca tak sztuczny, jak mogłaby sugerować nazwa.

Najlepsze ubrania na upały. Przewiewne sukienki na lato

Zwiewna sukienka to najlepsze ubranie na upały, ponieważ zapewnia pełny przepływ powietrza. Jej dół nie jest zabudowany, dlatego mamy zagwarantowaną większą przewiewność. Na dodatek nie musimy się zastanawiać, które elementy do siebie pasują. Sukienkę po prostu zakładamy i wychodzimy z domu. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się te z cienkiej wiskozy. Upał w nich jest zdecydowanie mniej dokuczliwy, a ciało nie wykazuje nadmiernej tendencji do pocenia. Bawełna potrafi być grubsza i choć jest naturalnym włóknem, możemy się w niej nieco przegrzać. Nie bójmy się cienkich tkanin, zazwyczaj cielista bielizna rozwiązuje problem ewentualnego prześwitywania.

Przewiewne sukienki na lato

Paul Szewczyk z Unsplash

Krótki kombinezon z wiskozy

Bardzo dobrym rozwiązaniem na upalne dni jest krótki kombinezon na ramiączkach. Naszym faworytem jest ten wykonany w 100% z wiskozy. To świetne rozwiązanie dla tych z nas, które lubią eksponować zgrabne nogi. Kombinezon ma wszyte szorty, dlatego może być dużo krótszy od sukienki czy spódnicy. To pozwala odsłonić większy fragment ciała, co z pewnością zwiększa nasz komfort w upalne dni.

Jednowarstwowe spódnice

W upalne dni gruba podszewka wydaje się zbędnym rozwiązaniem. Choć spódniczka z założenia jest przewiewna, bo posiada niezabudowany dół, to ta wykonana z poliestru może parzyć skórę. Natomiast z grubą podszwewką może przyczynić się do nadmiernego pocenia w okolicach intymnych, co z kolei otwiera wrota dla drożdżaków, które wywołują grzybicę pochwy. Radzimy postawić na spódnice bez podszewki wykonane z naturalnych lub sztucznych materiałów, które nie wykazują tendencji do prześwitywania. Bielizna spod białej bawełnianej spódnicy mocniej się odbija niż spod tej w kolorze fuksji.

Szorty lniane

Jeśli boisz się, że spódnica czy sukienka podniosą się wraz z podmuchem wiatru lub odsłonią zbyt wiele podczas pochylania się, postaw na szorty lniane. Dobrze sprawdzą się też krótkie spodenki z wiskozy. Najlepsze ubrania na upały to te wykonane z cienkich materiałów.  Jeansowe szorty nie nadają się na 25 stopni wzwyż. Można się w nich po prostu przegrzać. Denim to dość gruby materiał, a jeśli do tego jest przylegający, to pocenie się gwarantowane. Niektóre osoby skarżą się, że ubrania z lnu je drapią. Ten materiał jest dość specyficzny, ma w sobie swego rodzaju surowość. W związku z tym radzimy dotknąć tkaniny i się z nią lepiej zapoznać przed ewentualnym zakupem. Dobrym rozwiązaniem są też szorty, które w 50% składają się z lnu, a w 50% z wiskozy. Dzięki temu połączeniu tkanina jest niezwykle przyjemna dla skóry.

Szerokie spodnie z wiskozy lub lnu

Niektóre z nas preferują dłuższe spodnie, bo nie lubią odsłaniać nóg lub nie pozwalają im na to względy zawodowe. Także poparzona przez słońce skóra wymaga ochrony. Jeśli chodzi o najlepsze ubrania na upały, to polecamy szerokie spodnie z wiskozy lub lnu, które są przewiewne i nie przylegają zbyt mocno do ciała, przez co nie powodują jego przegrzewania.

Lniane koszule

Pracujesz w biurze, gdzie nawet latem obowiązuje ścisły dress code? Lniane koszule są idealne na lato, pozwalają bowiem stworzyć elegancki look, a zarazem uniknąć nadmiernego pocenia się. Obecnie można je nabyć w wielu ciekawych odcieniach, w tym wpisujących się w biurowy dress code.

Przewiewne ubrania na lato

Paul Szewczyk z Unsplash

Lniane marynarki

Lockdowny przyczyniły się do rozluźnienia dress code`u. Niestety wciąż istnieją miejsca pracy, gdzie nie wypada pokazać się bez marynarki. Latem każda dodatkowa warstwa odzieży generuje problem. Z tego powodu radzimy kupić jedwabny top na ramiączkach i nosić go z białą, lnianą marynarką. Uwaga, zwróć uwagę, czy podszewka jest wykonana z wiskozy, acetatu, bawełny lub cupro. Często zewnętrzna warstwa to len, a podszewka składa się w 100% z poliestru, co psuje cały zamysł ubrania.

Spódnicospodnie na upały

Niektóre z nas lubią maksymalnie odsłaniać nogi, gdy temperatury wskazują 30 stopni Celsjusza. Niewątpliwie dzięki temu nasze dolne kończyny mniej się przegrzewają. Aby czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że nic nam się nie podwinie i nie odsłoni pośladków, warto postawić na spódnicospodnie z lnu lub wiskozy.

Ubrania na lato bez gumek

Oczywiście nie mamy tutaj na myśli szortów z gumką czy lnianych spodni z gumką, ale gumki, które pojawiają się na rękawkach, przy dekolcie czy gumkowania na wysokości biustu.  Takie rozwiązania, choć nadają ubraniu efektowny wygląd, są bardzo niepraktyczne. Gdy upał nam doskwiera, to każda zbędna gumka staje się czynnikiem uwierającym i niezwykle drażniącym.

Grubsze ramiączka

Top na ramiączkach czy sukienka na ramiączkach także potrafią stać się źródłem cierpienia, jeśli są wykonane z bardzo cienkich ramiączek, które wpijają się w rozpaloną skórę. Lepiej postawić na grubsze ramiączka, które nie przysparzają tego typu problemów. Poza tym zwróćmy uwagę na to, aby nie były wykonane z gumy, lecz normalnego materiału.

Ubrania z większym dekoltem

Nie zachęcamy do noszenia dekoltu, który sięga pępka. Mamy na myśli mocniej wykrojone górne części odzieży. Jeśli te są zbyt mocno zabudowane, to skóra się pod nimi poci, przez co na dekolcie pojawiają się nieestetyczne krostki, które później wcale tak łatwo nie znikają.

Luźniejszy fason

Sukienka bodycon, spódnica ołówkowa czy rurki to nie najlepsze ubrania na upały. One zbyt mocno przylegają do ciała, przez co przyczyniają się do jego odparzania i przegrzewania. Skóra się pod nimi poci. Zaś obcisły krój krępuje ruchy i powoduje dyskomfort, gdy napijemy się nieco więcej wody.

Dodaj komentarz