Remedium na pozostałe po słonecznym lecie przebarwienia może być nie tylko krem, lecz także przynoszące prawdziwe efekty lasery frakcyjne i peelingi chemiczne.
Lato powoli odchodzi, a pogoda w Polsce specjalnie nie rozpieszcza. Na szczęście można cieszyć się piękną opalenizną zdobytą latem… chyba, że przeszkadzają nam w tym przebarwienia skóry.

Jak im zaradzić? Najprostszym remedium wydają się kremy. Przebarwienia bardzo często występują w miejscach szczególnie dla nas ważnych – na twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach, jednak kremy w żaden sposób nie są gwarancją sukcesu – powoli rozjaśniają przebarwienia ale nie są w stanie ich skutecznie i szybko zredukować.

PantherMedia 2145145Aby przyspieszyć zniknięcie wszelkich niedoskonałości, a przy okazji zadbać o lifting i nawilżenie skóry, najlepiej zastosować odpowiednio dobrane zabiegi, w szczególności z zakresu medycyny estetycznej.
Szczególnie polecane w takim przypadku są lasery frakcyjne. Penetrują one wiązkami światła skórę, widocznie poprawiając jej kondycję, likwidując plamy, rozstępy czy drobne zmarszczki. Z reguły są bezbolesne, pacjent może odczuwać jednak lekki dyskomfort, który usuwa się, stosując krem emla, kremy oziębiające skórę lub łagodne środki przeciwbólowe. Ponieważ zabiegi z użyciem laserów oparte są o najnowsze zdobycze technologii i wymagają niezwykłej precyzji, szczególnie istotne jest, aby przeprowadzać je przy użyciu dobrej klasy sprzętu i w obecności wykwalifikowanych specjalistów. Wtedy są całkowicie bezpieczne i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Jednak jeżeli wyżej opisane warunki nie są spełnione, może dojść do komplikacji… lepiej więc od razu zainwestować w jakość i zgłosić się do renomowanej kliniki. Jedną z nich z pewnością jest Klinika La Perla.

Zaletą laserów frakcyjnych najnowszej generacji jest to, że nie działają równomiernie na powierzchnię poddanej zabiegowi skóry, ale naświetlają ją wieloma mikroskopijnymi impulsami, pozostawiając pomiędzy naświetlonymi komórkami zdrowe, nietknięte komórki, co znacznie przyspiesza czas gojenia się skóry. Tak działa zabieg Perfectus. Trwa około 40 minut, efekty widoczne są od razu, a stan skóry z czasem jeszcze bardziej się poprawia (Perfectus stymuluje też produkcję kolagenu). W niedługim czasie po jego zastosowaniu można nałożyć makijaż i bez przeszkód wrócić do normalnego trybu życia. Warto go stosować także po innych zabiegach, gdyż skutecznie poprawia napięcie skóry.

PantherMedia A10683177Inne polecane zabiegi oparte na tej samej technologii to posiadający certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności FDA laser frakcyjny Palomar i popularny zabieg Emerge. Podobnie jak w przypadku Perfectusa korzystne zmiany po ich zastosowaniu widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale aby uzyskać pełny i trwały efekt, należy zastosować serie złożone z kilku powtórzeń.
Wyjątkiem jest tu laser Pearl, maksymalizujący efekty działania, który stosuje się najczęściej jednorazowo. Zaczerwienienie po jego użyciu utrzymuje się kilka dni, a skóra łuszczy się, aby po około 7 dobach zaprezentować się zupełnie na nowo, bez przebarwień, drobnych zmarszczek – gładka, elastyczna i nawilżona.

Inną metodą walki z przebarwieniami jest chemabrazja, czyli peeling chemiczny. W zależności od wielkości, miejsca i rodzaju przebarwienia oraz innych czynników dobiera się odpowiednie stężenie wybranych substancji. Najczęściej stosuję się kwasy owocowe, do których należą między innymi: retinol (witamina A), kwas salicylowy, kwas glikolowy czy fenol. Peelingi chemiczne, w zależności od ich doboru dopasowanego do potrzeb pacjenta, mogą działać zarówno na samej powierzchni skóry, jak i sięgać do głębszych warstw skóry właściwej.

Odpowiedzi na pytanie, która z metod może dać w konkretnym przypadku najlepsze rezultaty, warto szukać u lekarza medycyny estetycznej. To on, po obejrzeniu zmian skórnych, jest w stanie zadecydować o sposobach skutecznego leczenia. Najlepszych specjalistów w tej dziedzinie posiada Klinika La Perla.

klinika la perla basic_kontraZapraszamy nie tylko do Kliniki na konsultacje, ale również na jej stronę internetową (www.la-perla.pl) , gdzie można znaleźć szczegółowe opisy wspomnianych zabiegów, po których zastosowaniu problemem z kłopotliwymi pamiątkami po lecie szybko zniknie.

Klinika La Perla
www.la-perla.pl
infolinia 22 353 55 53