Żadna operacja plastyczna ani żaden zabieg kosmetyczny nie dają efektów, które będą wieczne. Nasze ciało podlega procesowi starzenia się i czy tego chcemy, czy nie, możemy ten proces tylko spowalniać. Arefill to jedna z najskuteczniejszych broni przeciwko upływowi czasu.

Nie na zawsze, ale na długo

Typowe wypełniacze zmarszczek działają od kilku tygodni do 2 lat. Operacje plastyczne dają znacznie dłuższy efekt, jednak nie każdy chce się im poddawać. Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością ze względu na nieinwazyjność. Jednak ich efekty nie są tak długotrwałe, jak byśmy chcieli. Z roku na rok tworzone są coraz lepsze i skuteczniejsze preparaty, które długo utrzymują się w skórze i długo na nią oddziałują od środka. Jednym z ostatnich wynalazków jest wypełniacz Artefill, dopuszczony do użycia w 2006 roku w USA.

W przeciwieństwie do innych tego typu preparatów, Artefill nie ulega powolnemu wchłanianiu przez organizm. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego utrzymują się w organizmie do 2 lat, dlatego też ich efekty są krótko trwałe, zaś zabiegi należy wielokrotnie powtarzać w celu utrzymania pożądanego wyglądu. Artefill to preparat, który daje efekty nawet na 10 lat – co można porównać tylko z efektami operacji plastycznych, np. liftingów twarzy. Oznacza to oszczędność i wygodę. Sekret preparatu tkwi w jego składzie – 80% stanowi oczyszczony kolagen, który będzie powoli ulegał wchłanianiu, jednak to, co najważniejsze w Artefill, to pozostałe 20% składu. Prócz kolagenu znajdują się tam mikrogranulki polimerowe (PMMA – Polymethyl Methacrylate). Od wielu lat PMMA używane jest do tworzenia wielu implantów medycznych. Mikrogranulki są nieszkodliwe dla zdrowia i jednoczenie nie ulegają biodegradacji. To dzięki nim efekt zabiegu z wykorzystaniem Artefill jest trwały.

Opis zabiegu

Proces wstrzykiwania Artefill poprzedzają próby uczuleniowe na składniki preparatu. Jeśli jednak pacjent nie wykazuje uczulenia, sam zabieg jest krótki i polega na wstrzykiwaniu niewielkich ilości preparatu w odpowiednie miejsca twarzy. Artefill jest najskuteczniejszy w przypadku wypełniania zmarszczek przynosowych – bruzdy nosowo-wargowej, fałd nosowo-wargowych czy okolicy międzybrwiowej. Zabieg nie wymaga znieczulenia, bowiem w składzie preparatu jest lekki środek znieczulający.

W przypadku Artefill kluczowy jest wybór odpowiedniej kliniki i doświadczonego lekarza. Trzeba pamiętać, że wypełnienie to utrzymuje się przez wiele lat, dlatego też najmniejszy nawet błąd może spowodować długotrwałe oszpecenie. Efekty niepożądane mogą mieć postać zgrubień pod skórą. Efekt wypełnienia będzie widać natychmiast po zabiegu, przy czym stan skóry w ciągu następnych miesięcy będzie się jeszcze poprawiał dzięki działaniu wstrzykniętego kolagenu. Ilość serii iniekcji określi lekarz. Można też poddawać się kolejnym zabiegom, które mogłyby poprawiać wygląd – najczęściej w odstępach miesięcznych.