Zabiegi z cudownym błotem wulkanicznym

Doznanie uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku samochodowego nie jest niczym przyjemnym. Pozostawia uraz nie tylko w pamięci, lecz także i na ciele. Blizny potrafią uprzykrzyć życie.

Współczesny postęp technologiczny oraz medycyna sprawiają jednak, że możemy się ich prawie całkowicie pozbyć lub też wyraźnie spłycić. Obecnie rynek oferuje wiele technik i metod usuwania blizn – od tych płytkich i niewielkich, aż po naprawdę duże. Wiek również nie gra tutaj roli.

Blizny małe i świeże

Skóra młodych osób zawiera spore ilości kolagenu, dlatego też znacznie szybciej się regeneruje. Blizny powstałe w okresie młodzieńczym zawsze będą się więc szybciej goić a z upływem lat – staną się praktycznie niewidoczne. Kremy z mocznikiem, specjalne maści połączone z masażami, terapia uciskowa oraz stosowanie specjalnych opatrunków uciskowych – to sposoby dostępne dla każdego, kto chce walczyć z nieestetycznymi śladami na swoim ciele. Dzięki temu skóra uelastycznia się, staje się bardziej gładka a jej koloryt wyrównuje się. Należy mieć jednak świadomość, że efekty są subtelne i widoczne dopiero po czasie.

Blizny duże i kilkunastoletnie

Życie jest bardzo nieprzewidywalne. Zdarza się, iż powrót do zdrowia trwać może kilka miesięcy. Nie mamy czasu więc zawracać sobie głowy ranami, zaś po powrocie do pełni sił staramy się o nich nie pamiętać i ignorujemy ich istnienie. Czasami trwać to może latami, jednak większość osób nigdy nie jest w stanie pogodzić się z taką nieestetyczną „pamiątką” na swoim ciele. Takim osobom polecane są zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej. Zabiegi laserowe nie tylko rozjaśniają bliznę, lecz także stymulują skórę do jej odbudowy. Efekty widoczne są już po kilku zabiegach. Przeszczepy skóry, chirurgiczne usuwanie blizn oraz wycinanie uszkodzonych płatów skóry – to wszystko służy poprawie jakości i komfortu naszego życia.

Zaporowa cena

Niestety w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego zabiegu – cena odpowiednio wzrasta. Ceny zabiegu laserowego nie są już kosmicznym wydatkiem, ale za interwencję chirurga nadal zapłacimy ogromną kwotę. Jednak nie martwmy się tym! Również dla mniej zamożnych osób istnieje szansa spłycenia blizn. Salony kosmetyczne oferują serię kilkukrotnych zabiegów głębokich peelingów chemicznych, mikrodermabrazji, jonoforezy czy też sonoforezy, które przynoszą rewelacyjne efekty w przypadku płytszych blizn

Ładny wygląd wcale nie musi pozostać już tylko wspomnieniem. Choć nieprzyjemne chwile będę wracać do nas wielokrotnie, to nie oznacza to, że mamy rezygnować ze swojego szczęścia.

Natalia Herzog