Cellulitu nie można zlikwidować do takiego stopnia, że przestanie on być widoczny. Jednym z nas przyjdzie to łatwiej, inne osoby będą musiały się trochę natrudzić, ale nie należy się zniechęcać. Walka z cellulitem ma też inne zalety – może pomóc przestawić się na zdrowszy tryb życia i przynieść świetne długotrwałe efekty nie tylko naszym udom i pośladkom, ale również całemu organizmowi.

Tłuszczowy, wodny czy włóknisty?

Istnieją trzy rodzaje cellulitu, które mają nico inne podłoże. Pierwszy z nich to cellulit tłuszczowy zwany też lipidowym. Powstaje na skutek gromadzenia się w skórze i tkankach kwasów tłuszczowych. Najczęściej ten problem dotyka osób z nadwagą, odchudzających się lub też takich, które dopadł efekt jojo. Drugi typ to cellulit wodny. Obrzęki powstają w miejscach odkładania się płynów w organizmie. Są one wynikiem zaburzeń krążenia krwi i limfy oraz złej gospodarki hormonalnej. Mogą go mieć zarówno kobiety z nadwagą, jak i te bardzo szczupłe. Trzecia odmiana to cellulit włóknisty.

W dotyku jest twardy i zwarty, znajduje się głęboko pod skórą. Powstaje w wyniku włóknienia tkanki łącznej. Zazwyczaj dotyka młode kobiety.

 

Jak walczyć z cellulitem?

Jeśli naszym problemem jest cellulit lipidowy, najważniejsza jest modyfikacja diety oraz spalanie tłuszczu. Wskazany jest systematyczny trening kardiologiczny, masaże odchudzające oraz pielęgnacja od zewnątrz. Jeśli mówimy o pielęgnacji ciała, to w tym przypadku najlepszy balsam do ciała to ten, który zawiera wyciąg z bluszczu, L-karnitynę i kofeinę, która działa wygładzająco – znajdziemy ją również w kremach przeciwzmarszczkowych np. Garnier.

Jeśli mamy cellulit wodny, musimy skupić się na udrożnieniu przepływu limfy i krwi w strategicznych miejscach naszego ciała. W tym celu warto regularnie poddawać się masażom, drenażom limfatycznym, a także przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji skóry z cellulitem wodnym, zwracajmy uwagę na to, czy posiadają właściwości drenujące.

Cellulit włóknisty jest najbardziej oporny na nasze zabiegi i walka z nim wymaga wiele cierpliwości. Można stosować masaże bańkami chińskimi lub zabiegi w gabinetach kosmetycznych połączone z bandażowaniem i podgrzewaniem wybranych partii ciała.

W walce z cellulitem bardzo ważny jest czas. Większość działań przyniesie rezultaty dopiero po kilku tygodniach. Nie rezygnujmy z balsamu do ciała, zabiegów kosmetycznych, zdrowej diety i sportu. Obserwujmy swoje ciało, nie zniechęcajmy się i wykażmy się konsekwencją, a na pewno uda nam się znacznie zredukować znienawidzoną „pomarańczową skórkę”!