Jak pielęgnować farbowane włosy i zapobiec płowieniu koloru

Dzięki odpowiedniej farbie Garnier Color Naturals oraz właściwej pielęgnacji włosów farbowanych można cieszyć się pięknym kolorem i świetną ich kondycją. Już sam wybór preparatu do koloryzacji włosów ma ogromne znaczenie. Dobra farba do włosów musi zawierać nie tylko trwałe barwniki i ich nośniki łagodnie obchodzące się ze strukturą włosa. Powinna także zawierać składniki nawilżające i pielęgnujące włosy już w czasie procesu koloryzacji. Odżywka znajdująca się w zestawie z farbą Garnier Color Naturals ma w swoim składzie aż trzy rodzaje olejków, które nawilżają i odżywiają włosy już w czasie ich farbowania. To jednak nie wystarczy, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja włosów farbowanych.

Garnier Color Naturals… a potem właściwa pielęgnacja

Każde farbowanie włosów ma negatywny wpływ zarówno na ich strukturę, jak i cebulki. Włosy stają się przesuszone, łamliwe, nabierają nieciekawego, matowego koloru, a o naturalnym blasku zwykle można zapomnieć. Takie włosy są bardzo trudne w modelowaniu. Aby temu zapobiec, trzeba wybierać dobre preparaty kosmetyczne, które będą służyć do koloryzacji oraz te do skutecznej pielęgnacji.

Wybierając farbę, trzeba decydować się na produkty zawierające nawilżające substancje aktywne. Te zapewnia Garnier Color Naturals. W recepturze odżywki znajdującej się w zestawie z farbą znajdują się olejki z awokado, oliwek i shea, tworzące doskonałą kompozycję odżywiającą włosy. Kolejnym krokiem jest dobranie kosmetyków pielęgnujących włosy na co dzień. Najlepszym wyborem będą preparaty pochodzące z jednej linii kosmetycznej. Wybierając szampon, warto pokusić się o ten przeznaczony właśnie do włosów farbowanych. Najlepiej myć je nie częściej niż co drugi dzień, a do spłukiwania szamponu stosować niezbyt silny strumień wody.

Włosy farbowane należy odżywiać i nawilżać, a więc dobra odżywka do włosów farbowanych powinna na stałe wejść do programu pielęgnacyjnego. Raz w tygodniu warto też nakładać na włosy dobrą maseczkę odżywczą, która wniknie głęboko w strukturę włosa i wspomoże proces odnowy.

Jak zapobiegać płowieniu koloru na włosach?

Nawet tak dobre farby, jak Garnier Color Naturals, aby były trwałe, muszą być wspierane przez właściwą pielęgnację. Po farbowaniu włosów najlepiej nie myć ich co najmniej przez dobę, bowiem pigment nie zdąży osadzić się właściwie w strukturze włosa i po prostu zostanie wypłukany, zanim to nastąpi. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że każde mycie włosów będzie zmniejszać ilość pigmentu we włosach, więc im częściej będą one myte, tym szybciej kolor będzie tracić na intensywności.

Słońce także przyczynia się do blaknięcia koloru. Można temu przeciwdziałać, stosując specjalne maseczki do włosów, które w swoim składzie mają wbudowane filtry UVA i UVB. To sprawia, że farbowane włosy są znacznie lepiej chronione przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych.

Warto też unikać stylizacji włosów za pomocą urządzeń emitujących ciepło. Pod wpływem wysokiej temperatury kolor staje się nietrwały, co widać szczególnie w przypadku odcieni kasztanowych i bordowych, które bardzo szybko zamieniają się w zwykłe rudości. Unikać więc należy lokówek, prostownic i suszarek, a wówczas Garnier Color Naturals będzie olśniewać barwą włosów przez długi czas.

Materiał zewnętrzny