Charakterystyka soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe pozwalają obecnie skorygować w wygodny sposób każdy rodzaj wady wzroku. Wygodne w noszeniu, delikatne, niemal niewyczuwalne na powierzchni oka, przesuwają się wraz z jego ruchami, co w żaden sposób nie ogranicza widzenia. Dzięki temu są wygodniejsze niż okulary, zwłaszcza w czasie intensywnych treningów sportowych, przy jeździe samochodowej czy innego typu aktywnościach dnia codziennego np. soczewki https://www.acuvue.pl/

Wśród dostępnych obecnie soczewek znajdziemy produkty przeznaczone do korygowania krótko- i dalekowzroczności. Są wśród nich soczewki zarówno jednodniowe, które dają największe bezpieczeństwo i higienę użytkowania, bowiem po zakończonym dniu po prostu wyrzucamy je do kosza, jak i soczewki wielodniowe, które posłużą nam także w wygodny sposób, pod warunkiem zachowania higieny ich użytkowania.

Soczewki kontaktowe dostępne na rynku pozwalają obecnie również na skorygowanie wady astygmatyzmu, będącego obok krótko- i dalekowzroczności jedną z najpowszechniej występujących wad wzroku. Tu także możemy wybierać między soczewkami jednodniowymi lub o dłuższym terminie przydatności. Umiejętne dobranie cylindrów korygujących astygmatyzm oraz często występujących wspólnie z nimi minusów lub plusów, pozwala na odzyskanie pełnego komfortu widzenia, bez konieczności zakładania okularów.

Wśród soczewek kontaktowych znajdą coś dla siebie także osoby z prezbiopią, będącą efektem zmniejszania się elastyczności oka wraz z wiekiem. Soczewki kontaktowe multifokalne są przeznaczone do korygowania widzenia zarówno przedmiotów znajdujących się blisko i daleko, dzięki czemu możemy wygodnie wykonywać wszystkie swoje dotychczasowe czynności bez potrzeby zakładania okularów do dali i bliży.

Artykuł sponsorowany