Zabiegi Medycyny Estetycznej

Jak wykonać prosty makijaż oka?

Jak wykonać prosty makijaż oka

Makijaż oczu to jeden z najważniejszych (o ile nie najważniejszy) elementów makijażu. Odpowiednio dobrane kolory mogą sprawić, że make-up nabierze charakteru bądź będzie wyglądał nieco łagodniej. Do podkreślenia oczu potrzebujemy kilku kosmetyków, tj. cieni, kredki, eyelinera, cieni czy tuszu.

Wiele osób uważa, że idealny makijaż oczu jest bardzo skomplikowany i wykonać go umie jedynie wykwalifikowana makijażystka. Okazuje się, że wielokrotnie kilka prostych trików może sprawić, że oko wygląda fenomenalnie. Nie musi to zajmować dużo czasu, wymaga jedynie odpowiedniej wprawy.

Jakich kosmetyków potrzebujemy, by wykonać makijaż oka?

By wykonać makijaż oczu z pewnością potrzebujemy dobrej jakości cieni, które się nie osypują. Warto też sięgnąć po bazę pod cienie, wówczas make-up będzie dużo trwalszy. Przyda się także kredka do oczu, korektor pod oczy, tusz do rzęs i aplikator do cieni. Warto też mieć w zasięgu ręki eyeliner. Wszystkie kosmetyki powinny być dostosowane do potrzeb użytkowniczki. I tak – jeśli mamy cienkie rzęsy, trzeba wybrać tusz pogrubiający, w przypadku krótkich – wydłużający, a rzadkich – zwiększający ich objętość.

Make-up krok po kroku

Makijaż oczu najlepiej rozpocząć od aplikacji bazy pod cienie. Kosmetyk ten może przykryć niedoskonałości powieki, wygładzić je oraz sprawić, że cienie będą utrzymywały się przez wiele godzin. Następny krok – cienie. Najlepiej mieć paletę z wieloma odcieniami, wówczas łatwiej dobierać kolory. Wybrany kolor, np. najjaśniejszy brąz, należy nałożyć na całą powiekę i równomiernie rozetrzeć. Warto pamiętać, że jeśli sięgniemy po perłową barwę, oko optycznie będzie wydawało się większe. W kąciku oka najlepiej jest aplikować odrobinę białego cienia, wówczas spojrzenie będzie znacznie bardziej przyciągające. Następnie ciemniejszym kolorem trzeba zaznaczyć załamanie powieki, przy czym strona zewnętrza musi być podkreślona nieco mocniej i blednąć ku środkowi oka. Chcąc powiększyć oczy, można najciemniejszym kolorem z paletki namalować zewnętrzną stronę powieki i białą kredką zaznaczyć dolną linię powieki. Wiele pań używa w tym miejscu czarnej kredki, co bardzo optycznie pomniejsza oczy.

Następnie sięgamy po kredkę lub eyeliner i rysujemy wzdłuż górnej linii rzęs kreskę. Można ją lekko wyciągnąć poza oko lub unieść odrobinę ku górze, wówczas powieka będzie wydawała się lekko podniesiona. W przypadku codziennego makijażu warto postawić na delikatną kreskę, jeśli robimy wieczorowy, mocniejszy make-up można nieco bardziej zaszaleć z grubością, jednak uwaga – jeśli sięgamy po kolorowe cienie, to lepiej, by kreska postała delikatna, by nie przesadzić.

Makijaż oczu kończymy tuszując dokładnie rzęsy. Jeśli się skleją, należy je dokładnie oddzielić specjalną szczoteczką. W przypadku delikatnego koloru brwi, można lekko pomalować je kredką i przeczesać.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz