Jak pandemia przyczyniła się do wzrostu popytu na gadżety erotyczne

Pandemia trwa już ponad rok. Bardzo zmieniła nasze dotychczasowe życie. Przekonał się o tym każdy. Właściciele sex shopów również zauważyli, że modyfikacji uległy zainteresowania ich klientów. Jak pandemia przyczyniła się do wzrostu popytu na gadżety erotyczne?

Pandemia zmieniła rynek gadżetów erotycznych

Wybuch pandemii przyczynił się do wzrostu popytu na gadżety erotyczne. Jednak nie wszystkie produkty cieszą się takim samym zainteresowaniem. To, co było popularne przed 2 laty, dziś gorzej się sprzedaje. Natomiast gadżety erotyczne, na które istniał znikomy popyt, nagle zaczęły schodzić ze sklepowych półek jak świeże bułeczki.

Wzrost popytu na elektroniczne gadżety erotyczne

Polaków nie interesują już tradycyjne gadżety erotyczne. Największą popularnością cieszą się te wyposażone w nowoczesną elektronikę. Wszelkie pasy, wibratory itp., którymi można sterować z dużej odległości za sprawą aplikacji na telefonie, cieszą się dziś zainteresowaniem klientów sex shopów. Tego typu rozwiązania są bardzo praktyczne w dzisiejszych czasach, gdy nieustannie wprowadza się nowe obostrzenia. Jedni lądują na kwaratannie, ponieważ mieli kontakt z osobą zakażoną z pracy, drudzy nie mogą odwiedzić swojego partnera, ponieważ przejście graniczne pozostaje zamknięte lub po przekroczeniu granicy trafia się na kwarantannę.  Nowoczesne gadżety erotyczne, którymi można sterować zdalnie, zapewniając swojemu kochankowi niesamowite doznania, doskonale wpisują się w potrzeby współczesnego człowieka.

W pewnym momencie popyt na elektroniczne gadżety erotyczne przerósł podaż i w sklepach niektóre półki zaczęły świecić pustkami. Sytuacji nie ułatwia  również fakt, iż wiele podzespołów jest sprowadzanych z Chin i Azji, skąd przywędrował do nas koronawirus. Na szczęście transport towarów z Azji powoli wraca do normy.

Gadżety do BDSM też zyskują na popularności

Dużą popularnością cieszą się też gadżety do BDSM. Gra w dominację i uległość stała się modna za sprawą Greya. Niemniej ostatnio stała się jeszcze bardziej popularna, ponieważ spędzamy w domach więcej czasu niż do tej pory, przez co staramy się urozmaicić swoje życie seksualne. Aby dodać mu pieprzu, testujemy nowe rzeczy, w tym gadżety do BDSM. Dużą popularnością cieszą się wszelkie wiązania i uprzęże, jak również kajdanki i pejcze.

Jak spada sprzedaż bielizny erotycznej

Pandemia sprawiła, że produkty takie jak bielizna erotyczna straciły na popularności. Dziś kupuje się jej zdecydowanie mniej. Podobny los spotkał dmuchane lalki z sex shopu, które wręczało się na wieczorach kawalerskich. Tych dziś nikt nie potrzebuje, ponieważ wesela zostały zamrożone, podobnie jak imprezy je poprzedzające.