Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji do rodzaju włosów

Włosy są wymagające, a oczekiwania kobiet wobec nich bywają jeszcze większe. To przecież wskaźnik nie tylko zdrowia, ale też atrakcyjności czy pewności siebie. Dlatego stosowanie samego szamponu może nie wystarczyć. Przyda się odżywka. Tylko jaka? Którą wybrać? W L’Oreal kosmetyki do włosów to szeroka gama produktów. Warto się o tym przekonać i dobrać odpowiedni do swoich potrzeb.

W L’Oreal kosmetyki do włosów mają świetny skład

Każda z nas jest inna. Dlatego też kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny być dobierane zgodnie z typem i stanem włosów. Bo przecież włosy suche mają inne potrzeby w porównaniu z np. włosami farbowanymi czy skłonnymi do przetłuszczania się.

I tak, zaczynając od wywołanych już, suchych włosów, stosujmy do nich preparaty bogate w składniki nawilżające, w tym różnorodne olejki. W L’Oréal kosmetyki do włosów mają w swoim składzie 6 cennych olejków, tj. lniany, rumiankowy, słonecznikowy, kwiatu lotosu oraz gardenii tahitańskiej. To dzięki nim włosy są odżywione, elastyczne oraz miękkie.

W odżywkach do włosów suchych warto szukać też ceramidów, czyli substancji, które wbudowują się w strukturę włosa i regenerują go. To w dużej mierze przekłada się na brak problemu z rozdwajającymi się końcówkami. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepszy specyfik nie pomoże, jeżeli będziemy praktykowali szkodliwe nawyki, takie jak np. częsta stylizacja na gorąco w wykonaniu suszarki, prostownicy czy lokówki.

Natomiast włosy przetłuszczające się muszą być nawilżane równie mocno jak włosy suche. Nie, nie zaszła tu żadna pomyłka. Skóra, która jest wysuszona, broni się przed nadmiernym odwodnieniem i dlatego produkuje coraz więcej sebum. Właściwy kosmetyk, odżywka, szampon czy maska powinien więc redukować łój oraz działać łagodząco na skórę głowy. Do tego natomiast potrzebne są takie składniki jak: pokrzywa, lawenda, rumianek, kwas salicylowy oraz glinki. Ciekawe jest to, że w L’Oreal kosmetyki do włosów zawierają połączenie nie jednej, ale trzech glinek. Warto więc zwrócić uwagę na odżywkę Elseve Magiczna Moc Glinki.

Z kolei produkty do włosów farbowanych powinny w swojej formule zawierać kwas hialuronowy, proteiny oraz – koniecznie – filtr UV (jako ochrona przed blaknięciem, trwałość koloru jest przedłużona). Przydadzą się też ekstrakty roślinne z jagód bogatych w antyoksydanty. Przynoszą one pozytywne efekty w postaci odżywionej i dotlenionej skóry głowy. Dobry szampon do włosów farbowanych musi zawierać również niskie stężenie pH – najwyżej 7. Koloryzacyjne refleksy bardzo dobrze podkreśli odżywka Elseve Color Vive.

To warto wiedzieć

Mamy również rady uniwersalne, niezależnie od typu i rodzaju włosów. Przede wszystkim sięgajmy po kosmetyki bez siarczanów. To z ich powodu maleje ilość wody we włóknach włosów, co z kolei przekłada się na ich przesuszanie. Warto również odrzucić kosmetyki z silikonami. Natomiast konsystencja produktu powinna być kremowa. W ten sposób unikniemy przeciążania włosów. Przekazujemy również garść uwag praktycznych. Zanim nałożymy odżywkę, koniecznie odsączmy włosy z wody, natomiast jej spłukiwanie kończmy chłodną wodą, która pomaga w zamykaniu łusek włosów. Odżywka powinna być stosowana po każdym myciu, szczególnie w przypadku suchych, cienkich i zniszczonych różnymi zabiegami włosów.

Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że w L’Oreal kosmetyki do włosów mają dobrą jakość popartą ponad 100-letnim doświadczeniem. Pracują nad nimi każdego dnia ponad trzy tysiące naukowców.

Materiał zewnętrzny