zabiegi na ciało

Lato to czas, kiedy odsłaniamy dużo ciała – nasze nogi, stopy, dłonie i ramiona. Jednak często po zimie i wiośnie nasza skóra potrzebuje regeneracji, odżywienia i zabiegów upiększających, które pozwolą nam bez skrępowania ubrać sandały czy krótką spódnicę bądź szorty. Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać przed nadejściem upalnych dni?

Gładkie ciało – depilacja na lato

Dla wielu osób depilacja ciała to jeden z podstawowych zabiegów, który wykonywany jest latem. Gładkie ciało wygląda estetycznie i ładnie się opala. Dla uzyskania optymalnych efektów warto zdecydować się na zabiegi kosmetyczne takie jak usuwanie zbędnego owłosienia woskiem czy nawet depilację laserową, które dają długotrwałe efekty. Na zabieg można szybko się umówić korzystając z portalu moment.pl, na którym przeczytamy też wiele ciekawych informacji na temat poszczególnych salonów kosmetycznych, ale i wykonywanych przez nie zabiegów. Zobacz również Bezpieczna pielęgnacja: jak wybrać najlepszy salon urody?

Nawilżanie i odżywianie

Skóra po zimie i wiośnie często jest bardzo przesuszona, z uwagi na to, że w domach stosowane ogrzewanie. Po tym czasie dobrze jest zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry. W tym celu obok kosmetyków nawilżających takich jak kremy i balsamy, warto zadbać o odżywczą dietę – bogatą w warzywa i owoce, a także pić dużo wody. Takie działanie pozwoli zadbać o skórę od wewnątrz. Zbilansowana dieta pozwoli też odżywić włosy oraz wpłynie na stan paznokci.

Zadbane stopy i dłonie

Latem nie możemy zapominać o stopach i dłoniach. Jeżeli mamy przesuszoną skórę, a paznokcie są łamliwe, warto zastanowić się nad zabiegami parafinowymi, które korzystnie wpłyną na wygląd dłoni i stóp. Przed zabiegami pielęgnacyjnymi warto wykonać peeling, który wygładzi naskórek oraz umożliwi lepsze wnikanie składników odżywczych w głąb skóry. Po zakończeniu zabiegów odżywczych i nawilżających można zdecydować się na wykonanie pedicure i manicure w letnich, wesołych kolorach, które ożywią nasze codzienne stylizacje i poprawią nasz nastrój.

Tekst partnera