wakacyjna kosmetyczka

Urlop tuż tuż, a Ty jeszcze nie spakowana? Oprócz podstawowych elementów garderoby, pamiętaj również o zabraniu wszystkich niezbędnych kosmetyków do pielęgnacji skóry ciała i twarzy, które przy wysokich, letnich temperaturach mogą okazać się bardzo pomocne.

Nawilżanie to podstawa

Wakacyjne słońce, opalanie się na plaży czy długie kąpiele w słonej morskiej wodzie mają duży wpływ na gospodarkę wodną całego organizmu, dlatego podczas pakowania kosmetyczki nie można zapomnieć o odpowiednim balsamie do całego ciała oraz o kremie do twarzy. Ważne, aby te produkty miały działanie silnie nawilżające i pielęgnujące. Podczas zakupów zwróć uwagę na skład produktów. Skuteczność balsamu zapewniana jest przez aloes, masło shea, naturalne olejki i glicerynę.

Ochrona przed słońcem

Powinno się ją mieć na uwadze nie tylko podczas pakowania kapelusza, parasola czy zwiewnych ubrań zasłaniających ciało, ale także podczas wyboru kosmetyków, jakie pojadą z Tobą na wakacje. Pamiętaj o preparacie przeciwsłonecznym, którego należy używać nie tylko podczas opalania, ale również przy okazji każdego wyjścia z hotelu. Używanie kremu bywa uciążliwe, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybranie sprayu do opalania od Oriflame, który ma lekką formułę, nie klei się, szybko się wchłania i oprócz skutecznej ochrony skóry przed negatywnymi skutkami długotrwałego przebywania na słońcu, wspomaga również równomierne opalanie, nadając skórze ładny, brązowy kolor.

Kosmetyki kolorowe

Mimo, że na plażę czy zwiedzanie w upalne dni raczej makijażu się nie nakłada, to warto mieć na uwadze wieczorne kolacje w restauracjach lub innego rodzaju rozrywki, na przykład w postaci dancingów. Delikatne podkreślenie urody za pomocą takich kosmetyków jak puder, tusz do rzęs i pomadka o wyraźnym kolorze doskonale skomponuje się z elegancką kreacją i romantycznym klimatem.

Pomocne podczas pakowania zarówno kosmetyczki, jak i całej walizki będzie spisanie listy potrzebnych rzeczy. W ten sposób nie pominiesz żadnego produktu, a tym samym unikniesz konieczności szukania drogerii w obcym mieście.

Tekst partnera