Lifestyle

Instagram – jak mądrze z niego korzystać?

Instagram – jak mądrze z niego korzystać

Zdjęcie autorstwa energepic.com z Pexels

Instagram to aplikacja internetowa, która wzbudza ogromne kontrowersje. Wiele osób twierdzi, że stanowi ostoję próżności i narcyzmu. Nierealistyczne zdjęcia przepuszczone przez filtry upiększające wpędzają w kompleksy zwykłe kobiety. Tymczasem Instagram ma też dobre strony. Jak mądrze z niego korzystać?

Spis treści:

  1. Instagram – jak mądrze z niego korzystać?
  2. Instagram jako miejsce pracy
  3. Instagram jako mosty międzypokoleniowy
  4. Jakie są zalety Instagramu?
  5. Instagram a rozwijanie własnych pasji
  6. Instagram jako źródło wiedzy
  7. Instagram jako źródło wsparcia ze strony innych kobiet

Instagram – jak mądrze z niego korzystać?

Jeśli chodzi o Instagram i korzystanie z niego, to tak naprawdę klucz do sukcesu stanowi świadomość. Gdy zdaję sobie sprawę, że ten serwis społecznościowy pokazuje tylko wycinek ludzkiego życia, często wyidealizowany i nadmiernie podkręcony przez twórców, to na bieżąco filtruję treści, które czytam. Ponadto dobrze wiedzieć, czego szukam na Instagramie. Jeśli interesują mnie recenzje książek czy kosmetyków, powinnam zawęzić swój obszar poszukiwań do profili prezentujących treści zgodne z moimi preferencjami. Instagram jest też dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem dla kobiet ze stabilną samooceną.

Instagram jako miejsce pracy

Instagram nie jest złem wcielonym, za jaki uchodzi w niektórych środowiskach. Influencerki zarabiają na jego prowadzeniu. Dla wielu z nich konta stanowią połączenie pasji i pracy. Mogą one podróżować w odległe zakątki świata dzięki sponsorom, o których wspominają na swoich kontach.  Ponadto wiele marek ma swoje konta w mediach społecznościowych, które ktoś prowadzi. Krótko mówiąc, Instagram nierzadko stanowi miejsce pracy, dlatego też nie należy go lekceważyć, zwłaszcza gdy samemu prowadzi się biznes i chce dotrzeć do nowych klientów.

Instagram jako mosty międzypokoleniowy

Instagram stanowi też most międzypokoleniowy matka-córka. Młodzi ludzie chętnie korzystają z zasobów internetu. Dla nich to istotna sfera życia, z której czerpią pełnymi garściami. Rodzice często nie rozumieją zainteresowań swojej pociechy. Mało tego, nie wiedzą, czy w sieci nie czyha na nie zagrożenie. W takiej sytuacji warto założyć własne konto na Instagramie i zaobserwować córkę czy syna. Zapewni nam to wgląd w treści, którymi się interesuje i które samodzielnie tworzy.

Jakie są zalety Instagramu?

Jeśli chodzi o zalety Instagramu, to należy wspomnieć o byciu na bieżąco z sytuacjami z życia bliskich, którzy na co dzień mieszkają za granicą. Nie zawsze jest czas, aby się zdzwonić, choć na tę formę kontaktu powinniśmy kłaść największy nacisk. Możemy jednak wieczorem usiąść i zobaczyć, o czym pisze nasza kuzynka czy siostra.

Instagram a rozwijanie własnych pasji

Instagram pozwala też rozwijać własne pasje. Możemy na nim recenzować przeczytane książki, dzielić się sprawdzonymi przepisami kulinarnymi czy swoją wiedzą związaną z modą. To niewątpliwie bardzo inspirujące i rozwijające miejsce, jeśli odpowiednio podejdzie się do tematu.  Wiele kobiet za sprawą Instagramu odkryło ciekawe elementy home decor, które pozwoliły im odmienić aranżację własnej sypialni.

Instagram jako źródło wiedzy

Instagram to nie tylko targowisko próżności, ale też nierzadko źródło wiedzy. W końcu konta na tej popularnej aplikacji internetowej mają różne osoby, w tym lekarze, profesorowie czy psycholodzy. Dzielą się oni ze swoimi odbiorcami wartościową wiedzą.  Udzielają cennych wskazówek, podnoszą świadomość społeczną w obszarze pewnych zagadnień.

Instagram jako źródło wsparcia ze strony innych kobiet

Instagram może okazać się także wsparciem podczas rozwodu, leczenia raka czy w okresie okołomenopauzalnym. Znajdziemy na nim wiele motywujących kont, których autorki przechodzą przez to samo co my. Trzeba tylko umieć świadomie wybierać wartościowe profile i na bieżąco usuwać te, które nie odpowiadają naszym standardom.

Dodaj komentarz