Uroda

Jak starannie wykonać makijaż oka? Jak malować oczy?

Jak starannie wykonać makijaż oka

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Oczy to zwierciadło duszy. To powiedzenie zna chyba każdy i trudno mu zaprzeczyć. Jednocześnie oczy są częścią ciała, na którą zwracamy największą uwagę patrząc na druga osobę. Bardzo często wygląd oczu ma ogromny wpływ na to, jak odbieramy innych, czy wydają nam się sympatyczni, czy wręcz przeciwnie, wolelibyśmy nie mieć z nimi nic do czynienia. Oczy decydują też w znacznej mierze o tym, czy dana osoba jest dla nas atrakcyjna, dlatego też wykonując makijaż, kobiety najwięcej uwagi poświęcają właśnie im. Jak zatem powinno się malować oczy?

Gdzie można nauczyć się sztuki makijażu?

Wykonanie pięknego, podkreślającego urodę makijażu jest trudną sztuką. Wiele dziewczyn i kobiet interesuje się tym, jak się malować oraz jak malować innych, gdyż może to być nie tylko praktyczna umiejętność i hobby, ale również źródło zarobku. W internecie można znaleźć ciekawe porady na temat zdrowia i urody (np. podpowiadamy.pl), filmy, w których pokazane jest wykonanie konkretnego makijażu krok po kroku, a także kursy, dzięki którym można nabyć przydatną wiedzę i umiejętności.

Ogromnym źródłem informacji i inspiracji związanych z makijażem oka, ale również całej twarzy, są media społecznościowe. Przykładem mogą być konta w serwisie społecznościowym Instagram osób, które zawodowo zajmują się wizażem i prezentują efekty swojej pracy w formie zdjęć lub krótkich filmów. Influencerki związane z branżą beauty bardzo często dzielą się również swoimi sprawdzonymi trickami i udzielają cennych wskazówek.

Jak starannie wykonać makijaż oka?

Przejdźmy jednak do sedna. Od czego należy zacząć wykonywanie makijażu oka? Otóż najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie skóry, gdyż na nieoczyszczonej powiece kosmetyki mogą się źle trzymać. Bardzo częstym problemem jest np. zbieranie się cieni w załamaniu powieki, co nie wygląda dobrze. Aby tego uniknąć należy oczyścić skórę płynem micelarnym i nałożyć na powiekę bazę pod cienie lub przypudrować ją. Dobrze sprawdzi się również korektor.

Istotną kwestią jest to, czy chcemy użyć jednego koloru do pomalowania oka, czy dwóch lub trzech. Osobom początkującym zalecamy wykonanie kilku prób przy użyciu jednego koloru, a dopiero później przejście do większej ilości cieni. Najwygodniej jest nakładać cienie przy użyciu odpowiedniego pędzelka. Należy przy tym pamiętać o strzepnięciu nadmiaru produktu przed nałożeniem go na powiekę. Cień należy równomiernie rozprowadzić po powiece, dokładnie blendując.

Makijaż jest pełny, a spojrzenie nabiera wyrazistości dopiero w momencie, gdy pomalujemy rzęsy, przedtem jednak należy nałożyć eyeliner. Ten krok oczywiście można pominąć, gdyż jest on przez wiele osób uważany za najtrudniejszy, jednak warto go poćwiczyć.

Jakich kolorów cieni należy używać?

Wszystko zależy od typu urody oraz koloru tęczówki oka. Zupełnie inne kolory sprawdzą się w przypadku niebieskookich blondynek, a inne u brunetek z piwnymi lub czarnymi oczami. W tej kwestii warto zdać się na własny gust i poczucie smaku. Na początek warto jednak wybierać cienie w neutralnych kolorach, które nie rzucają się zbytnio w oczy, ale podkreślają delikatnie urodę.

Dodaj komentarz