Staranna pielęgnacja jamy ustnej, systematyczne wizyty u dentysty oraz korzystanie z płynów i nici dentystycznych – wszystko to pozwala nam zachować piękny uśmiech na dłużej. Niestety z wiekiem utrata zębów staje się nieunikniona mimo najlepszej troski. Co mogą w takiej sytuacji zrobić miłośniczki pięknego uśmiechu?

Kornka czy implant?

Utrata zęba sprawia, że panie zaczynają szukać szybkiego i skutecznego sposobu na uzupełnienie ubytku. Możliwości jest wiele. Sztuczny ząb z porcelany, koronki na mostach lub na pozostawionych w dziąśle korzeniach to rozwiązania stosunkowo tanie, dzięki którym można uzupełnić puste miejsce i uchronić resztę zębów przed rozchwianiem. Pojedyncze ubytki można też zastąpić implantami, które wśród Polek cieszą się coraz większym powodzeniem. Choć ich cena jest znacznie wyższa niż cena koronek, pań skłonnych zainwestować w takie rozwiązanie nie brakuje. W zależności od rodzaju implantu oraz materiału, z którego wykonany jest sztuczny ząb, za zabieg taki należy zapłacić kilka tysięcy złotych. Za dobrej jakości koronkę płaci się tymczasem około 500-700 złotych, choć istnieją jeszcze tańsze rozwiązania. Dlaczego mimo takich różnic w cenie drogie implanty są coraz popularniejszą inwestycją?

Zalety implantów

Implanty mimo wysokiej ceny oraz długiej procedury tworzenia cieszą się wielkim uznaniem z kilku względów. Są trwałe, niezawodne i najbardziej zbliżone do naturalnego zęba. W przypadku wypełniania w ten sposób pojedynczych ubytków doceniona została możliwość idealnego dopasowania wyglądu sztucznego zęba do pozostałych. W przypadku protez opartych na implantach ceniona jest ich wygoda oraz fakt, że dzięki zastąpieniu korzeni nie dochodzi do deformacji dziąseł.

Kosztowne implanty – czy warto pomyśleć o oszczędzaniu już dziś?

Implanty są wygodne, trwałe i estetyczne. Ich minusem jest jedynie dość wysoka cena. Dla miłośniczek atrakcyjnego wyglądu oraz pań, które stawiają na rozwiązania najwyższej jakości, koszt nie stanowi jednak przeszkody. Ponieważ z utratą zębów musi się liczyć każdy, warto w porę zgromadzić nieco środków finansowych na ich zastąpienie. W jaki sposób? Wybór długoterminowej, dobrze oprocentowanej lokaty np. w Idea Bank może się tu okazać bardzo dobrym pomysłem. Dzięki temu można konsekwentnie odkładać pieniądze bez narażania się na skutki inflacji.

Choć trzeba w nie sporo zainwestować, dla kobiet troszczących się o piękny wygląd i wygodę są wydatkiem w pełni uzasadnionym. Grono sympatyczek implantów stale się powiększa, czyniąc z implantologii jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin współczesnej stomatologii.