Homofobia

Od pewnego czasu trwa polityczny spór dotyczący LGBTQ. Osobom nieheteroseksualnym odmawia się wielu praw, w tym człowieczeństwa. Homofobia trawi Polskę. Coraz częściej obserwuje się agresywne zachowania na polskich ulicach. Coś takiego nie powinno mieć miejsca.

Nagonka na środowisko LGBTQ zbiera żniwa

Niestety, nagonka na środowisko LGBTQ zaczyna zbierać żniwa. Zły przykład idzie z góry i budzi w wielu osobach najgorsze instynkty. W Berlinie też zaczęło się od odmawiania Żydom prawa do siedzenia na ławkach w parku.  Kilka lat później trwała masowa eksterminacja tego narodu, na której ucierpiały także inne nacje. Odmawianie komukolwiek człowieczeństwa i równych praw zawsze kończy się narodzinami agresji.

Napaść na nastolatki za kolorowe włosy

W Wałczu doszło do ataku na nastolatki. Przechodniowi w młodym wieku nie spodobało się to, że chłopak i dziewczyna mieli kolorowe włosy. Dostrzegł on w nastolatkach element wrogiej ideologii LGBTQ, który trzeba zwalczać.  Młodzi ludzie zostali pobici. Powodem były kolorowe włosy, które przecież nie musiały mieć nic wspólnego z osobami nieheteronormatywnymi. Trwają wakacje i nastolatki farbują swoje włosy na różne ciekawe kolory.

Akcja zmień piec została odczytana jako zachęcająca do zmiany płci

We Wrocławiu trwała akcja zachęcająca do zmiany pieca. Miasto to bowiem pragnie zwalczać smog i wymienić kopciuchy na dobrej jakości piece, które nie będą tak mocno zanieczyszczać środowiska.  Pod jednym z wrocławskich kościołów ustawili się przedstawiciele jednej z fundacji z hasłem: zmień piec. Agresywny 32-latek podbiegł do jej pracowników i uszkodził stoisko wraz z laptopem. Miał pretensje, że zmiana płci jest już nawet promowana pod kościołem. To nie był jedyny tego typu incydent. Wcześniej inny pan agresywnym tonem zwrócił uwagę na propagowanie zmiany płci, organizatorzy poprosili go jednak o dokładne wczytanie się w hasło. Mężczyzna przeprosił za swój błąd.

Każdy z nas może paść ofiarą homofobii

Te dwie akcje pokazują, że homofobia wcale nie musi uderzać wyłącznie w środowisko LGBTQ. Każdy z nas może paść jej ofiarą, jeśli ktoś czegoś nie zrozumie albo nie spodoba mu się nasz wygląd danego dnia. Nie mamy wpływu na ludzkie skojarzenia. Jednemu z tęczą skojarzy się kolorowa sukienka, a drugiego pawi makijaż oka.

Sianie homofobii nie jest niczym dobrym. Budzi to bowiem w pewnych grupach społecznych najgorsze instynkty i zachęca do agresji. Jej obiektem może paść gej, lesbijka, ale też nastolatka czy heteroseksualna kobieta, bo komuś źle się skojarzy.  Homofobia to zło, z którym chce walczyć papież Franciszek oraz duża część polskiego duchowieństwa.  To właśnie papież Franciszek zaapelował o zdrowy rozsądek i zaprzestanie prześladowania środowisk LGBTQ. Jak podkreślił, zwalczanie go nie ma nic wspólnego z byciem dobrym chrześcijaninem. ‘