Wakacyjny przestój w pracy

Lato to najwspanialsza pora roku, możemy wreszcie popływać w jeziorze czy morzu, powylegiwać się w słońcu etc. Z drugiej strony to też wakacyjny przestój w pracy i w życiu kulturalnym. Jak sobie z nim poradzić?

W wakacje ciężko o klientów w branżach kreatywnych

Pracujesz w branży kreatywnej? Z pewnością zauważyłaś, że miesiące wakacyjne nie są tymi, w których firma notuje rekordowe przychody. Latem trudniej o klientów, którzy zlecą postawienie strony internetowej, przygotowanie grafiki czy napisanie tekstów.  Wynika to z sezonu urlopowego. W ich firmach wiele osób z działu marketingu przebywa na urlopie, a procesy decyzyjne w dużych firmach zapadają przy jednoczesnej zgodzie kilku osób. Brak jednej z nich komplikuje wiele spraw, przez co wiele branż czeka na ożywienie we wrześniu, gdy wszyscy wrócą już do pracy i będą kontynuować rozpoczęte projekty oraz rozpoczynać nowe.

Życie kulturalne stoi w miejscu

Latem nie pójdziemy do teatru, nawet gdy nie zmagaliśmy się z pandemią koronawirusa, o spektaklach można było tylko pomarzyć. Aktorzy oraz reżyserzy udają się na wakacje, a po powrocie z urlopu przygotowują nowe sztuki.

Mniej spotkań towarzyskich

Latem rzadziej widujemy się też ze znajomymi. Wynika to z faktu, iż każdy z nas ma urlop kiedy indziej. O ile można się jeszcze spotkać z kimś tylko we dwójkę, o tyle trudno zgrać terminy kilku osobom i zorganizować 5-osobowe spotkanie na działce.

Trudności w poszukiwaniu pracy

Osoby, które wiosną lub na początku czerwca straciły pracę z powodu pandemii koronawirusa, mają teraz nie lada problem. Bardzo trudno znaleźć nowe zatrudnienie, ponieważ osoby zajmujące się rekrutacją oraz decyzyjne przebywają na urlopie. Początek września może oznaczać nagłe ożywienie i kilka rozmów kwalifikacyjnych jednego dnia. Trzeba jednak jakoś przetrwać ten trudny czas, a nie każdemu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych.