Endermomasaż sposobem na relaks i piękne ciało

Nadciągająca zima i plucha sprawia, że coraz częściej przesiadujemy w domu. Czy jest jakiś sposób by zadbać o nienaganny kształt swojej sylwetki i jednocześnie w pełni się zrelaksować i wypocząć?

Propozycją dla wszystkich strudzonych pędem dnia codziennego jest enderomasaż. Ukoi on nerwy skołatane zbyt wysokim poziomem stresu oraz pomoże nam zachować piękna figurę. To niesamowicie przyjemny rytuał, który pokochają nie tylko panie, lecz także i panowie.

Przebieg zabiegu

Zabieg dzieli się na dwa etapy. Pierwszym z nich jest wykonanie drenażu limfatycznego. Oddziałuje on na układ krwionośny i limfatyczny, dzięki czemu pobudza w naszym organizmie mechanizmy odpowiedzialne za procesy oczyszczania i detoksykacji. Znacząco minimalizuje obrzęki oraz przyspiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.

Kolejnym etapem jest przystąpienie do masażu próżniowo-ssącego. Na chwilę obecną jest to jedna z najskuteczniejszych, niechirurgicznych metod pomagających wyrzeźbić ciało oraz pozbyć się nadmiaru tłuszczu wraz z uporczywym cellulitem na czele. Polega on na rytmicznym i kontrolowanym zasysaniu fałdu skórnego za pomocą specjalnej głowicy ssącej, która zakończona została metalowymi kulkami. Przyjemne efekt termiczny, czy odczuwanie ciepła w wybranych partiach ciała sprawiają, że całość staje się niesamowicie przyjemnym i rozluźniającym przeżyciem.

Dla kogo?

Technika ta sprawdza się doskonale kiedy pragniemy ujędrnić naszą skórę, przywrócić jej dawną gładkość oraz blask, odmłodzić naskórek, usunąć zbędne toksyny, wymodelować sylwetkę oraz poprawić działanie naszego metabolizmu. Zabieg przeznaczony jest dla każdego bez względu na wiek. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które niestety nas dyskwalifikują . Należą do nich ciąża, nowotwory, zakrzepowe zapalenie żył, niewydolność krążenia, przepuklina, rozrusznik serca, stany zapalne, naczyniaki, czy też tłuszczaki.

Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty wskazana jest seria zabiegów. Dzięki nim uzyskamy następujące efekty:

  • rozbicie i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej
  • redukcja cellulitu
  • przyspieszenie procesów przemiany materii
  • stymulacja układu limfatycznego
  • odżywienie tkanek
  • odstresowanie, zrelaksowanie
  • eliminacja toksyn
  • wygładzenie skóry
  • ujędrnienie skóry
  • wyszczuplenie sylwetki

Wiele mniejszych, jak i większych salonów kosmetycznych posiada w swojej ofercie tego typu zabieg. Warto więc rozejrzeć się po okolicy i skorzystać z jego dobroczynnego działania.

Natalia Herzog