Zabieg falami RF

Zabiegi falami radiowymi na twarz cieszą się coraz większym uznaniem konsumentów ze względu na doskonałe efekty w postaci pięknej, dużo młodziej wyglądającej i promiennej cery.

W trakcie zabiegu stosowane jest medium, którym może być żel do USG albo olej. Fale radiowe wykorzystywane są do zabiegów mających na celu poprawę ekstatyczności i napięci skóry, poprawę owalu twarzy, usuwanie zmarszczek, a także w zabiegach redukujących cellulit oraz w celu pozbycia się nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała.

Fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości,  zwane również potocznie falami radiowymi penetruję skórę dosyć głęboko dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, wzrasta transport tlenu do tkanek, wzrasta również metabolizm tkankowy i dużo łatwiej usuwane są produkty katabolizmu tkankowego. Wzmocnieniu ulegają włókna kolagenowe, które jednocześnie pobudzane są do intensywnej pracy.

Metoda ta jest zupełnie bezpieczna, dzięki stosowaniu medium chłodzącego nie dochodzi do oparzeń naskórka, występuje jedynie niewielki rumień lub niewielka bolesność po zabiegu.

Do najważniejszych przeciwwskazań możemy zaliczyć okres ciąży oraz okres połogu, zastawki serca, rozrusznik serca, metalowe implanty w ciele, nadczynność tarczycy.