Korzystając z zabiegów w salonie kosmetycznym, pragniemy uniknąć zakażeń. Właściciele firm powinni zadbać o wyposażenie placówki w autoklawy.

Autoklaw jest urządzeniem, stworzonym z myślą o sterylizacji narządzi. Na naszej skórze żyją różne mikroorganizmy. Niektóre z nich wywołują groźne choroby. Jeśli narzędzia nie zostaną wysterylizowane, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż kolejny klient salonu ulegnie zakażeniu.

Autoklaw DESOLAR MED klasy B można zaliczyć do urządzeń automatycznych. Do aparatu wtłacza się parę wodną pod ciśnieniem. Dzięki opisanemu mechanizmowi uzyskujemy próżnię frakcyjną. To innowacyjne rozwiązanie pozwala wysterylizować przedmioty, które charakteryzują się gładką, porowatą strukturą.

Nowoczesny wyświetlacz pozwala kontrolować pracę urządzenia. Urządzenie informuje nas o wszelkich nieprawidłowościach. Jeśli w autoklawie zabraknie wody, usłyszymy charakterystyczny sygnał alarmowy.

To innowacyjne urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu. Wbudowane czujniki i podzespoły chronią salon przed pożarem. Jeśli aparat zacznie się nagrzewać do zbyt wysokiej temperatury, autoklaw wyłączy się automatycznie.

W związku z tym, iż urządzenie zostało wyposażone w specjalny zbiornik, nie musimy obawiać się, że zanieczyszczenia przedostaną się do czystych rurek.

W zależności od potrzeb i rodzaju sterylizowanego materiału, możemy wybrać 1 z 5 programów pracy. Obsługa autoklawu nie nastręcza trudności.

Źródło zdjęcia: abacosun.com.pl