Obsesja dotycząca idealnego wyglądu i dążenia do perfekcyjnej sylwetki opanowała również Polki. Coraz częściej panie poddają się operacjom plastycznym, aby nie tylko zlikwidować defekty, lecz także aby poprawić swoje samopoczucie i wygląd. Czy w związku z operacją plastyczną można skorzystać ze świadczeń pochodzących z polisy na życie?
Operacja plastyczna to także operacja chirurgiczna
Często pacjentki klinik chirurgii plastycznej w pierwszym kontakcie z takimi placówkami nie zdają sobie sprawy z tego, że zabiegi plastyczne są ryzykowne. Należy je traktować pod tym względem na równi z zabiegami chirurgicznymi. Zdarza się, że wykonanie operacji plastycznej związane jest z koniecznością uśpienia pacjentki. Już sama narkoza może okazać się zabójcza dla kobiety, a zabieg ingerujący mocno w jej ciało to kolejne obciążenie dla organizmu. Lekarze wykonujący operacje plastyczne zawsze informują pacjentki o ewentualności wystąpienia pewnych komplikacji. Jeśli zaś ryzyko w przypadku danej pacjentki jest zbyt duże np. z uwagi na choroby układu oddechowego lub krwionośnego, chirurg odmówi wykonania operacji. Nie należy wówczas szukać innego lekarza, który podejmie się ryzykownego zabiegu, ponieważ ingerencja jest realnym zagrożeniem dla kobiety.
Czy w czasie przebywania w szpitalu i przeprowadzania zabiegów chirurgii plastycznej oraz późniejszej rekonwalescencji pacjentka może ubiegać się o uzyskanie świadczenia z polisy na życie?
Ubezpieczenie na życie a operacje plastyczne
Polisa na życie zapewnia bezpieczeństwo finansowe dla bliskich uposażonych w umowie ubezpieczeniowej, jeśli główny ubezpieczony zmarł. Jednocześnie niektóre ubezpieczenia na życie, w tym te oferowane przez firmę Signal Iduna, mogą mieć rozszerzony zakres ochrony o dodatkową umowę na wypadek pobytu w szpitalu i na wypadek operacji chirurgicznych. Czy jednak w ramach takich ubezpieczeń na życie można starać się o uzyskanie pieniędzy z sumy ubezpieczeniowej przy okazji poddawania się operacjom plastycznym?
Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy sięgnąć do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Wskazuje się w nich, że zakres ubezpieczenia umowy dodatkowej ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznych nie obejmuje przypadków zabiegów chirurgicznych będących wynikiem operacji plastycznych czy zabiegów kosmetycznych. Poprawianie wyglądu w drodze operacji plastycznej nie będzie więc okolicznością, która zobowiązywałaby ubezpieczyciela do wypłaty świadczenia klientowi.
Karolina, firmy ubezpieczeniowe nie pokrywają kosztów głupoty.
Przeglądając czasami zdjęcia oszpeconych na całe życie kobiet, które zażyczyły sobie poprawić nos czy usta, to według mnie puszczanie kasy w błoto, zresztą skoro ich stać na taką rozrzutność niech płacą same za siebie.