Scaling ulgą dla zębów

Zęby stałe wymagają szczególnej pielęgnacji oraz troski, maja bowiem posłużyć nam całe życie. Jednak w wyniku spożywanych pokarmów nasz uśmiech przestaje być oszałamiający.

Współczesna technika na całe szczęście umożliwia już bezpieczne rozjaśnianie zębów. Na rynku istnieje wiele preparatów oraz zabiegów w gabinetach stomatologicznych, dzięki którym przywrócimy naszym zębom dawną, nieskazitelną biel. Czy jednak wszystkie z tych  metod są zupełnie bezpieczne dla naszego szkliwa?

Preparaty dostępne „od ręki”

Żele, paski, pasty czy też nakładki wybielające możemy kupić w każdej drogerii oraz aptece. Ich stosunkowo przystępna cena oraz dostępność sprawiają, że są niezwykle popularne i sięga po nie coraz więcej osób.  Tymczasem okazuje się, że mogą one uszkadzać szkliwo oraz silnie podrażnić dziąsła. W mentalności ludzkiej zapisany jest pogląd „im dłużej, tym lepiej”. Uważa się, że jeżeli jakiś preparat pozostanie dłużej na wybranej powierzchni , to będzie on lepiej i dokładniej na nią oddziaływał. Błąd! Właśnie w wyniku takiego toku rozumowania oraz nieumiejętnego korzystania ze środków wybielających niszczymy sobie zęby. Nie przestrzeganie zaleceń zawartych w instrukcji  może doprowadzić do poważnych konsekwencji. W dodatku bardzo często zdarza się tak, że wybieramy środek, który pogarsza stan naszego uzębienia, ponieważ jest on nieumiejętne dobrany do stanu naszej jamy ustnej.

Profesjonalnie wybielanie

Jeśli chcemy wybielić swoje żeby najlepiej udać się do specjalisty. Nie tylko dobierze on odpowiedni środek do wybielana naszego uśmiechu, ale również sprawi, ze zabieg będzie całkowicie bezpieczny , bezbolesny a efekty spektakularne. Wszystko to dzięki wiedzy i praktyce którą posiada. Dodatkowo preparaty wybielające dostępne na sklepowych półkach wybielają maksymalnie o 1-2 tony, wbrew temu co podaje producent na opakowaniu. Natomiast rozjaśnianie uzębienia w gabinecie stomatologicznym rozjaśnia je nawet do 10 razy.

„Po” wybielaniu

Po przeprowadzonym zabiegu możemy być pewni długotrwałego efektu. Natomiast samodzielne wybielanie pozwala tylko maksymalnie przez pół roku cieszyć się jaśniejszym uśmiechem.

Decyzja należy oczywiście do nas.  Jednak może warto odłożyć  trochę  więcej pieniędzy i rozjaśnianie zębów przeprowadzić we właściwy sposób? Wszak na zdrowiu nie warto oszczędzać.

Natalia Herzog