Lifestyle

Ćwiczenia dla mężczyzn w domu – czy potrzebny jest do nich sprzęt?

Ćwiczenia dla mężczyzn w domu

pexels

Dbać o zdrowie trzeba. Optymalnie wyrzeźbione ciało to też ważna sprawa. Bycie fit to już nawet nie jest trend, to styl życia w ogóle. Wielu mężczyzn sądzi, że do utrzymania kondycji i sylwetki wystarczy sam tylko plan treningowy oparty o kilka prostych ćwiczeń. Czy to aby na pewno dobra taktyka? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Jak skutecznie dbać o mięśnie brzucha?

No cóż, pozbycie się tzw. mięśni piwnych lub nadmiaru tłuszczu nagromadzonego w pracy przy biurku to cel znacznej liczby współczesnych facetów. Brzuch stanowi więc jeden z podstawowych powodów codziennych ćwiczeń. Aby jednak osiągnąć sukces, potrzebna jest i systematyka, i odpowiedni program. Brzuszki ze skrętem tułowia powinny być jego istotną częścią. Dzięki temu zadba się o spalanie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym kształtowaniu wszystkich mięśni w okolicach brzucha, a jest ich kilka. Takie ćwiczenia dla mężczyzn w domu można wykonywać po kilka serii dziennie. Pytanie tylko: na czym się położyć? Podłoże musi być względnie sztywne, ale płytki podłogowe są strasznie niekomfortowe. Dywan zaś bywa szorstki i nieprzyjemny, zwłaszcza jeśli ktoś lubi ćwiczyć bez koszulki. Dlatego właśnie powstały maty do ćwiczeń, które w dobrej cenie możesz kupić tutaj: https://www.sport-shop.pl/fitness-i-silownia-c-381.html.

Maty to podstawa gimnastyki, jogi czy bardziej zaawansowanych zabiegów treningowych. Ćwiczenia muszą w końcu odbywać się w komfortowych warunkach. Maty fitness z tworzywa NBR są antypoślizgowe, absorbują pot i stanowią znakomitą izolację dla ciała. Mają do tego niezwykłą wytrzymałość, więc możesz ćwiczyć na nich latami. Uniwersalne rozmiary z kolei pozwolą na prowadzenie szeregu zabiegów treningowych nie tylko na brzuch.

Trudno sobie wyobrazić nawet prosty plan treningowy bez maty, prawda? To jednak dopiero początek. W ramach rozwoju możesz zacząć ćwiczyć z nogami wyprostowanymi. To już trochę wyższa szkoła jazdy, ale jest w zasięgu każdego z nas. Choć da się wykonywać takie ćwiczenia w domu bez sprzętu, da się także je ułatwić i przy okazji urozmaicić swój dzienny program. Mogą do tego celu posłużyć rozbudowane drążki do podnoszenia. Dzisiejszy sprzęt tego typu wykorzystuje się do ćwiczeń chwytem neutralnym, ale i nachwytem oraz podchwytem. Wykonasz na nim nie tylko skomplikowaną pracę związaną z brzuchem. Wzmocnisz ramiona i barki, a nawet będziesz mógł zacząć uprawiać w domu boks, ponieważ niektóre drążki mają możliwość zaczepienia worków treningowych. Brzmi nieźle, co?

Ćwiczenia związane z treningiem siłowym

Trening siłowy to zespół ćwiczeń beztlenowych, które dotyczą każdej grupy mięśniowej. Odbywa się zwykle w seriach wykonywanych po kolei i skupionych na poszczególnych partiach ciała. Dzięki nim można modelować sylwetkę i zachować sprawność ogólną wraz z docelowym poziomem wydolności organizmu. Krótki trening tego rodzaju można przeprowadzić za pomocą prowizorycznego sprzętu, aczkolwiek lepsze efekty osiąga się z użyciem konkretnych urządzeń. Dobrze jest zapoczątkować cykl na rowerze stacjonarnym, na przykład, by następnie przejść do działań na wyżej wspominanym drążku lub ławce pod sztangę, gdzie wymodelujesz sobie ramiona oraz klatkę piersiową.

Tak, wskazuje to wszystko na mini siłownię, ale takie rozwiązanie to doskonały sposób na ćwiczenia dla mężczyzn w domu. Choć można pokombinować bez sprzętu, z jego pomocą jednak cały proces będzie dużo łatwiejszy i pozwoli osiągnąć ambitniejsze cele w krótszym czasie. Prywatną mini siłownię możesz skompletować, klikając tutaj: https://www.sport-shop.pl/sprzet-silowy-c-103.html.

Dodaj komentarz