Lifestyle

Co robić, gdy facet milczy?

Co robić, gdy facet milczy

Zdjęcie autorstwa Tofros.com z Pexels

Często znajomość z mężczyzną zapowiada się bardzo obiecująco. Pierwsze randki należą do udanych, rozmowa cały czas się klei. Wszystko wskazuje na to, że zmierzacie we właściwym kierunku i wtedy on nagle milknie lub zaczyna odpowiadać ci półsłówkami. Co robić, gdy facet milczy?

Spis treści:

  1. Czy facet jest zajęty innymi sprawami?
  2. Pierwsze randki i poważna relacja
  3. Co robić, gdy facet milczy? Zajmij się sobą
  4. Dlaczego facet milczy? Lęk przed bliskością

Czy facet jest zajęty innymi sprawami?

Czasem zdarza się, że facet milczy, ponieważ jest zajęty innymi sprawami. Oczywiście, nie chodzi o to, by go usprawiedliwiać, gdy w sposób jawny okazuje ci brak zainteresowania. My, kobiety, gdy jakiś mężczyzna wpadnie nam w oko, szukamy nadziei, uciekając się czasem do dziwnych wytłumaczeń jego zachowania. Tymczasem rzeczywistość bywa często okrutna. Z naszej strony zaiskrzyło, ale z jego niekoniecznie. Nie ma sensu zakłamywać rzeczywistości i udawać, że jest inaczej. Zdarza się jednak, że przesadzamy w drugą stronę. Facet ma wymagającą pracę w systemie 12-godzinnych dyżurów, a my martwimy się, gdy od razu nie odpisuje nam na SMS. Jeśli zrobi to pod wieczór, to chyba możemy go usprawiedliwić, zwłaszcza gdy wcześniej opowiadał nam o specyfice swojej pracy.

Pierwsze randki i poważna relacja

Czasem pierwsze randki zbyt szybko zyskują poważny wymiar. Tymczasem chodzi w nich o dobrą zabawę i o to, aby poznawać się na luzie, bez niepotrzebnej spiny. Jeśli zaczęliście już za bardzo wybiegać w przyszłość, planować wspólne wakacje etc., to być może pominęliście pewien istotny etap znajomości? Relacja nie będzie rozwijała się prawidłowo, jeśli za szybko zrobi się statecznie. Początek znajomości charakteryzuje się wielkimi emocjami związanymi z fascynacją drugą osobą, której intencje pozostają dla nas do końca jasne. Gdy udaje nam się szybko złapać króliczka i wpadamy w rutynę, pojawia się nuda, fascynacja umyka, a wraz z nią chęć bycia razem.

Co robić, gdy facet milczy? Zajmij się sobą

Bardzo często kusi nas, by odzywać się do faceta, pomimo iż on milczy. Na dodatek próbujemy go odwiedzać w miejscu pracy lub w jego mieszkaniu. Takie zachowanie trąci desperacją i zniechęca. Choć może się to wydawać oryginalne, najszybciej odzyskasz kontakt z facetem, gdy przestaniesz o niego zabiegać. Zajmij się sobą,  poczytaj książkę, wyjdź z przyjaciółką na obiad, obejrzyj nowe kolekcje ubrań, które pojawiły się w galerii handlowej.  Wszystko to odciągnie twoją uwagę od faceta i sprawi, że twoje życie odzyska stan równowagi. Faceci często czują się przytłoczeni naszym zainteresowaniem i wtedy też przed nami uciekają. Wystarczy, że przywrócimy im wolność, a ich postawa względem nas również ulega zmianie.

Dlaczego facet milczy? Lęk przed bliskością

Niektórzy mężczyźni cierpią na lęk przed bliskością. To właśnie z jego powodu unikają bliskich relacji z kobietami. Początkowo odczuwają fascynację, która zachęca ich do regularnych kontaktów. Z czasem jednak ustępuje ona miejsca lękowi. Dzieje się tak, gdy relacja wchodzi na poważniejsze tory. W takiej sytuacji facet może zdezerterować, ponieważ bliskość podświadomie postrzega jako niebezpieczną. Pozabezpieczny styl przywiązania wymaga przepracowania w gabinecie psychoterapeutycznym. Ty nie jesteś odpowiednią osobą do przeprowadzenia leczenia. W związku z tym możesz się tylko pogodzić z faktami. Lęk przed bliskością to coś, na co nie masz wpływu, lepiej zająć się sobą i swoimi przyjaciółkami.

Dodaj komentarz