Moda

Błędy w noszeniu legginsów

Błędy w noszeniu legginsów

Gabin Vallet z Unsplash

Legginsy uchodzą za niezwykle kontrowersyjny element garderoby. Niektórzy uważają, że nie należy nosić ich jako spodni, ponieważ bliżej im do rajstop. Jakie błędy w noszeniu legginsów popełniamy najczęściej?

Spis treści:

  1. Błędy w noszeniu legginsów. Noszenie zbyt cienkich legginsów
  2. Noszenie legginsów solo
  3. Legginsy jako baza prostej stylizacji
  4. Legginsy na siłownię
  5. Legginsy bez cameltoe
  6. Jaka bielizna pod legginsy?

Błędy w noszeniu legginsów. Noszenie zbyt cienkich legginsów

Legginsy legginsom nierówne, na rynku znajdziemy produkty wykonane z różnej jakości tkanin. Niektóre zapewniają pełne krycie i można nosić je jak spodnie, inne natomiast prześwitują niczym rajstopy 50 DEN. Jeśli chodzi o błędy w noszeniu legginsów, to wiele z nas sięga po zbyt prześwitujące. W rezultacie widoczna jest bielizna, ale też wszelkie nierówności na skórze. Pamiętajmy o tym, że jasne legginsy z reguły są bardziej prześwitujące niż ciemne, ale każde warto przymierzyć i zrobić w nich przysiad w przymierzalni. Wtedy można zobaczyć, jak bardzo nasza bielizna pozostaje widoczna dla osób postronnych.

Noszenie legginsów solo

Noszenie legginsów solo nie wygląda najkorzystniej. Jednak z reguły widać, że mamy do czynienia z czymś, co bardziej przypomina rajstopy aniżeli spodnie. Warto zakładać dłuższą koszulę czy sweter do legginsów. Pomocna może okazać się również dłuższa marynarka, która zakrywa pośladki, przez co nasz outfit wygląda schludnie, a nie wulgarnie.

Legginsy jako baza prostej stylizacji

Teoretycznie nie ma nic złego w prostych stylizacjach. Czasem jednak są one tak bazowe, że tracą jakiegokolwiek modowego pazura i wyglądamy w nich nudno, wtapiamy się w tłum. Dzieje się tak, gdy traktujemy legginsy jako bazę prostej stylizacji.  Nawet jeśli wybierzemy czarną czarną koszulę do granatowych legginsów, to spróbujmy obronić naszą stylizację, sięgając po kolorowe dodatki. Torebka od projektanta, stylowe buty czy biżuteria potrafią wnieść modowego pazura do bazowego outfitu. Dzięki nim zaczyna się coś dziać. Także czapka z daszkiem sprawia, że nasza stylizacja wygląda już bardziej oryginalnie i tym samym przyciąga wzrok.

Legginsy na siłownię

Legginsy na siłownię powinny być nieco inne od tych, które nosimy na co dzień. Przede wszystkim tutaj bezwzględnie należy wybrać model z wysokim stanem, który ściśle przylega do ciała. Inaczej podczas wykonywania ćwiczeń dół będzie nam spadał, powodując ogromny dyskomfort i być może nawet odsłaniając częściowo bieliznę. Niemniej legginsy na siłownię nie mogą być zbyt ciasne, gdyż mogą wówczas krępować ruchy.

Legginsy bez cameltoe

Niestety, czasem wybieramy legginsy, które fundują nam cameltoe, czyli podkreślają waginę. Aby tego uniknąć, warto wybierać takie, które w kroku nie mają szwów i nie są wykonane z prążkowanej dzianiny. Wówczas ryzyko podkreślenia tej części ciała jest znacznie niższe. Wszystkie legginsy warto mierzyć przed zakupem i jeśli robią cameltoe, należy rozejrzeć się za innymi.

Jaka bielizna pod legginsy?

Błędy w noszeniu legginsów obejmują również dobór niewłaściwej bielizny. Najlepiej postawić na cieliste majtki bezszwowe, ponieważ te najmniej odznaczają się pod przylegającym dołem. W sklepach znajdziemy również laserowo cięte majtki z bawełny, te jednak zawierają domieszkę elastanu, na co warto się przygotować. Wpływają jednak dużo korzystniej na nasze zdrowie intymne niż majtki wykonane z poliestru, który utrudnia cyrkulację powietrza i może prowadzić do infekcji intymnych.

Dodaj komentarz