Moda

Co można znaleźć w lumpeksie?

Co można znaleźć w lumpeksie

Zdjęcie autorstwa Lopsan z Pexels

Moda na lumpeksy nabiera na sile. Coraz częściej próg second handów przekraczają nie tylko starsze osoby, które pragną zaoszczędzić na zakupie ubrań z drugiej ręki, ale też młodzi ludzie, którzy cenią sobie oryginalność i troskę o środowisko. W naszym artykule zdradzamy, co można znaleźć w lumpeksie?

Spis treści:

  1. Wysokiej jakości ubrania z drugiej ręki
  2. Markowe torebki i buty
  3. Pościel w lumpeksach
  4. Książki w second handach
  5. Płyty CD z drugiej ręki
  6. Co można znaleźć w lumpeksie? Zabawki dla dzieci
  7. Nowe rajstopy i skarpetki
  8. Sprzęt sportowy z drugiej ręki

Wysokiej jakości ubrania z drugiej ręki

Lumpeksy zazwyczaj kojarzą nam się z używanymi ubraniami. Tych rzeczywiście można w nich znaleźć najwięcej. Nie są to jednak jedyne rzeczy z drugiej ręki, jakie kupimy w second handzie. Jednak zanim przejdziemy do pozostałych, chcielibyśmy nadmienić, iż lumpeksy stanowią prawdziwą skarbnicę. Znaleźć możemy w nich markowe ubrania wysokiej jakości. Jeśli szukasz koszuli z bawełny satynowanej lub sukienki z jedwabiu, koniecznie zajrzyj do second handów. Obfitują one w ubrania wysokiej jakości, wykonane z naturalnych tkanin, za które normalnie musiałybyśmy zapłacić kilkaset złotych. Choć ostatnio ceny w lumpeksach poszły w górę, to wciąż zakup jedwabnej koszuli jest w nich dużo bardziej opłacalny od zamówienia online w prestiżowym butiku.

Markowe torebki i buty

Co można znaleźć w second handzie? Okazuje się, że także markowe torebki i buty. Jeśli szukasz oryginalnej torebki Louis Vuitton, prawdopodobnie będziesz musiała uzbroić się w cierpliwość oraz garść wiedzy. Niestety, w lumpeksach nie brakuje też podróbek znanych marek. W końcu ludzie pozbywają się rzeczy, które im się znudziły. Wielu z nich wcześniej nie zweryfikowało ich oryginalności. W internecie znajdziesz wiele informacji, jak odróżnić markowe torebki i buty od ich podróbek. Naprawdę nie warto kupować tych ostatnich. Lepiej odwiedzić second hand i rozejrzeć się za torebką vintage.

Pościel w lumpeksach

Lumpeksy oferują także akcesoria do domu, w tym pościel, obrusy czy firanki. O ile zakup tej pierwszej może rodzić wątpliwości natury higienicznej, o tyle firanki czy obrusy wystarczy wyprać i można używać ich bez obaw. Jeśli zdecydujesz się na pościel, zwróć uwagę na to, czy jest czysta. Unikaj poplamionej. Jeśli znajdziesz czystą pościel z bawełny, po przyjściu do domu należy ją wyprać w wysokiej temperaturze z dodatkiem środka antybakteryjnego i przeciwwirusowego.

Książki w second handach

To nieprawda, że Polacy nie lubią czytać. Wiele z nas chętnie sięga po literaturę, jednak nie każdy może sobie pozwolić na zakup nowości wydawniczych w księgarniach. Z pomocą przychodzą lumpeksy, które oferują książki. Wiele z nich nie jest używanych, trafiają do second handów z magazynów wydawnictw, księgarni i supermarketów. Niekiedy oddają je osoby prywatne, które otrzymały nietrafiony prezent lub nie mają gdzie przechowywać książek po zakończonej lekturze.

Płyty CD z drugiej ręki

Wiele osób pozbywa się swojej kolekcji płyt CD. My możemy kupić je za niewielkie pieniądze, udając się do second handu. Lumpeksy oferują nie tylko ubrania z drugiej ręki, ale też wartościowe albumy, w tym płyty winylowe, które stanowią nie lada gratkę dla kolekcjonerów. Jeśli lubisz korzystać z płyt CD lub płyt winylowych, to koniecznie musisz odwiedzić okoliczne second handy.

Co można znaleźć w lumpeksie? Zabawki dla dzieci

Dzieci szybko rosną, a zabawki, które kiedyś dostarczały im niezapomnianych wrażeń, nudzą się. Niestety, wiele z nich kosztuje sporo pieniędzy. Nie każdego stać na zakup nowych pluszaków czy zabawek elektronicznych. Wiele ciekawych rozwiązań znajdziesz w lumpeksie. Zwróć tylko uwagę na to, czy zabawki dla dzieci są w dobrym stanie, posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i czy nadają się do dezynfekcji lub prania.  To ważne, aby przed podaniem ich maluszkowi, pozbyć się z nich potencjalnych patogenów. Pamiętajmy o tym, że dzieci wkładają zabawki do ust i bardzo łatwo za ich pośrednictwem mogą zarażać się różnymi chorobami.

Nowe rajstopy i skarpetki

Co można znaleźć w lumpeksie? Okazuje się, że również nowe rajstopy i skarpetki. Czasem zdarza się, że jakaś marka produkując swoje wyroby, źle wszyje metkę lub włoży ubranie do woreczka z niewłaściwym rozmiarem. Później takie rzeczy trudno wstawić do sklepów stacjonarnych i oferować je jako pełnowartościowe. W związku z tym trafiają one do second handów. W wielu z nich już za 3 złote możemy kupić grube, bawełniane rajstopy.

Sprzęt sportowy z drugiej ręki

Rolki, łyżwy, hantle – wszystko to możemy kupić za niewielkie pieniądze w second handzie. To doskonałe miejsce dla miłośników sportu. Jeśli twoje dziecko szybko rośnie, lepiej sprawić mu dobrej jakości rolki z lumpeksu, niż kupować oryginalne i za kilka miesięcy wydawać pieniądze na większy rozmiar.

Dodaj komentarz