Która z kobiet nie marzy o tym, by pewne części ciała poprawić? W pewnych miejscach ująć, w pewnych dodać, wymodelować uda i pośladki, jednocześnie powiększając biust?

Do tej pory powiększanie piersi wiązało się z wyborem odpowiednich implantów i mimo wszystko podjęciem pewnego ryzyka. Teraz kształt sutków i ich wielkość można dowolnie zmieniać, używając przy tym własnej tkanki tłuszczowej. Metoda BEAULI pozwala pozbyć się nadmiaru tłuszczu i skorygować biust, uzyskując przy tym naturalny efekt.

Czym jest BEAULI?

Nazwa zabiegu – BEAULI – jest skrótem z angielskiego Breast Augumentation by Lipotransfer. Pod tym terminem kryje się powiększenie piersi z zastosowaniem lipotransferu (przenoszenia autogennej tkanki tłuszczowej). Na końcowy efekt wpływa zawartość tkanki tłuszczowej, preferencje pacjentki i wyjściowy stan sutków.

Przebieg zabiegu

Tłuszcz potrzebny do wypełnienia piersi pobierany jest przy użyciu metody bezbolesnego odsysania tłuszczu z wykorzystaniem strumienia wodnego WAL. Materiał natychmiast przenosi się do urządzenia zbierającego tkankę tłuszczową (lipokolektora).

Odessany tłuszcz oprócz dojrzałych komórek tłuszczowych zawiera też komórki macierzyste, dzięki czemu po zabiegu staje się częścią piersi. Efekt jest trwały. Zabieg przeprowadza się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego i trwa 2-3 h. Jednorazowo wykorzystuje się 150-220 ml tłuszczu, z czego wchłania 30-50% materiału. Reszta ulega metabolizmowi.

Efekty

W celu uzyskania zadowalających efektów zabieg należy powtórzyć dwa, trzy razy. Ta metoda pozwala skorygować kształt piersi i uzupełnić ubytki. W związku z tym, iż wykorzystuje się autogenną tkankę tłuszczową, uzyskany efekt jest naturalny.

Aleksandra Wiktor