klinika endoskopowa

W klinice chirurgii endoskopowej bardzo kompleksowo leczone są nie tylko schorzenia, ale również urazy narządów ruchu. Szczególnie uwzględnia się jednak urazy sportowe.

Oczywiście każda klinika chirurgii endoskopowej charakteryzuje się konkretną specjalizacją. Bardzo rzadko są to małoinwazyjne zabiegi operacyjne za pomocą metody artroskopowej (przede wszystkim zabiegi rekonstrukcyjne, a także naprawcze stawu ramiennego oraz kolanowego). Czołowe ośrodki w kraju wykonują nawet 1000 artroskopowych rekonstrukcji więzadeł krzyżowych przednich w ciągu roku. Osobom, które zastanawiają się nad wyborem kliniki, rekomenduje się postawienie na najbardziej renomowane ośrodki w kraju.

Klinika chirurgii endoskopowej, która wykonała prawie 2 tysiące zabiegów artroskopowych rekonstrukcji w obrębie stawu ramiennego nie będzie miała problemów z nawet największym urazem. Kolejną kwestią, na którą powinno się zwrócić uwagę jest możliwość wykonywana przez daną klinikę zabiegów operacyjnych refundowanych ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Trzeba zdawać sobie sprawę, że część klinik wykonuje tylko i wyłącznie zabiegi komercyjne. Warto mieć świadomość, że najbardziej renomowane ośrodki posiadają ponad 40 łóżek do dyspozycji pacjentów. Doskonałym przykładem może Sport-klinika – http://www.sport-klinika.pl.

Współpraca z uniwersytetem medycznym czy innymi placówkami naukowymi polskimi lub zagranicznymi jest kolejną zaletą kliniki, którą należy koniecznie wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto wiedzieć, że rezultatem takiej współpracy może być wdrażanie w danej klinice zdecydowanie najnowocześniejszych rozwiązań związanych nie tylko z technikami operacyjnymi, ale również sprzętem medycznym czy farmakologią. Należy przy wyborze zwrócić uwagę czy dana klinika jako pierwsza w kraju wykonała dany zabieg czy przeprowadziła pionierską operację.

Trzeba również mieć świadomość, że w najbardziej prestiżowych i renomowanych klinikach stosowane są najnowocześniejsze osiągnięcia anestezjologii, które są związane z bezpiecznym znieczuleniem przy wykorzystaniu technik ultrasonografii czy elektrostymulacji. Pacjent ma wtedy zapewnione nie tylko najwyższe możliwe bezpieczeństwo, ale przede wszystkim komfort podczas wykonywanego zabiegu.

Wartością dodaną każdej kliniki będzie organizowanie warsztatów edukacyjnych, szkoleń czy różnego rodzaju konferencji dotyczących prawidłowego przebiegu zabiegów. Oczywiście mogą być one skierowane zarówno do lekarzy jak i pacjentów.

Tekst partnera