Wiele kobiet narzeka na stan swojej cery. Zanieczyszczone pory, przebarwienia i pierwsze zmarszczki wpędzają panie w kompleksy. Na szczęście można przywrócić skórze dawny blask i gładkość. Z pomocą przychodzą kosmetyki.

Kwasy BHA, AHA i PHA znalazły zastosowanie w kosmetyce ze względu na swoje właściwości odmładzające. W związku z tym warto przyjrzeć się bioaktywnemu serum z kwasami AHA, BHA i PHA.

Kosmetyk posiada właściwości eksfoliujące. Oznacza to, iż powoduje złuszczanie wierzchnich warstw skóry. Specyfik zawiera fenolokwasy (migdałowy i salicylowy), które regulują wydzielanie sebum. Jednocześnie hamują rozwój bakterii i oczyszczają pory.

Serum sprawdzi się u osób, które borykają się z problemami charakterystycznymi dla cery tłustej i trądzikowej. Kwas migdałowy rozjaśnia przebarwienia i tym samym przywraca skórze jednolity koloryt.

Z kolei kwasy glikolowy, mlekowy i cytrynowy stymulują procesy regeneracji. Jednocześnie pobudzają syntezę kolagenu, elastyny i GAG.

Glukonolakton i kwas laktobionowy cieszą się dużą popularnością w przemyśle kosmetycznym ze względu ma właściwości antyoksydacyjne i nawilżające.

Źródło zdjęcia: arkana.pl