Profesjonalne kosmetyki

Kosmetyki z certyfikatem Cruelty Free – co to oznacza?

Kosmetyki z certyfikatem Cruelty Free

Wraz z popularyzacją ekologicznego podejścia do konsumpcjonizmu, coraz więcej osób zaczęło interesować się kosmetykami ekologicznymi. To zazwyczaj drugi krok zmianie stylu życia, który następuje po modyfikacji swojej diety. Wiele wegańskich, naturalnych kosmetyków jest oznaczona certyfikatami. Jednym z nich jest Cruelty Free, który świadczy o tym, że dany kosmetyk nie był poddawany testom na zwierzętach. Jakie są ich pozostałe zalety?

Stop okrucieństwu  wobec zwierząt

Jedynym sposobem na powstrzymanie okrucieństwa wobec zwierząt  jest zaprzestanie kupowania produktów przyczyniających się do powstania problemu. Stosowanie makijażu składającego się z kosmetyków, które wykorzystują substancje uboczne pochodzenia zwierzęcego powoduje wzrost popytu, co z kolei doprowadzi do kontynuacji okrutnego traktowania naprawdę ogromnej liczby zwierząt. Używanie wegańskich kosmetyków pozwala obniżyć statystyki i w dalszej perspektywie – ocalić los wielu milionów zwierząt hodowanych do celów laboratoryjnych. Wiele osób, poznając dobrze znaczenie kolejnych substancji na etykiecie składu może być  zszokowana. Do produkcji zwykłych kosmetyków, bardzo często stosuje się wyciągi z martwych owadów, kwas moczowy ekstrahowany od krów i inne podobne substancje. Przejście na makijaż wegański gwarantuje wyłącznie roślinne i naturalne składniki, które nie pochodzą od zwierząt. Weganie podjęli misję powstrzymania okrucieństwa wobec zwierząt. Jedną częścią tej misji jest zapobieganie eksperymentom na zwierzętach poprzez nie kupowanie kosmetyków pochodzących z laboratoriów przeprowadzających testy na zwierzętach. Korzystanie z wegańskich produktów do makijażu i pielęgnacji ciała jest w 100% wolne od okrucieństwa (Cruelty Free).

Wegańskie kosmetyki są lepsze dla wrażliwej skóry

Wegańskie kosmetyki okazały się lepsze dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ składają się z mniejszej liczby składników niż niektóre kosmetyki niewegańskie. Dodanie dodatkowych substancji do receptury produktu do pielęgnacji skóry może zwiększyć ryzyko wystąpienia wysypki, trądziku i prowadzić do niechcianych podrażnień. Chociaż nie jest niemożliwe, aby osoba o wrażliwej skórze miała niepożądaną reakcję na makijaż wegański, szanse tej samej osoby na reakcję alergiczną na niektóre rodzaje makijażu niewegańskiego są znacznie wyższe.

EKO opakowanie

Wegańskie firmy (najlepsze można znaleźć w sklepie Naturalnie Włoskie) do pakowania swoich kosmetyków często używają produktów z recyklingu. Co więcej, niektóre marki oferują nawet ekologiczną wysyłkę – kosmetyki zabezpieczone są w paczce kuleczkami z substancji pochodzących od kukurydzy. Dzięki temu, po otrzymaniu zamówienia i wyrzucenia opakowana, nie przyczyniamy się do zapychania wysypisk śmieci długo rozkładającymi się substancjami. Wegańskie kosmetyki stawiają na recykling!

Zdecydowana większość wegańskich kosmetyków składa się z naturalnych składników i jest bogata w witaminy, co oznacza, że ​​szanse na nieświadome zastosowanie nienaturalnych składników na twarzy są niewielkie. Aloes, olejki eteryczne, rumianek i wyciągi z drogocennych roślin i owoców mogą zdziałać prawdziwe cuda. Ponadto, w kosmetykach wegańskich nie znajdzie się żadnych szkodliwych substancji chemicznych, które uszkadzają i wysuszają skórę po długim okresie użytkowania. Wegańskie firmy rozumieją, jak ważne jest stosowanie wszystkich naturalnych składników, jeśli chodzi o produkcję produktów do makijażu i pielęgnacji. Nie trzeba być weganinem aby zrozumieć dobrodziejstwo płynące z naturalnych, wegańskich kosmetyków. Oprócz próby zmiany nieszczęśliwego losu zwierząt laboratoryjnych, ma się realny wpływ na kondycję i doskonały wygląd swojej skóry.

Materiał partnera

Dodaj komentarz