Zima to czas, w którym pogoda i temperatura nie sprzyjają ani długim spacerom, ani ćwiczeniom na powietrzu. Wtedy częściej korzystamy z siłowni czy basenu, a także sauny. Nie zapominajmy więc o podstawowej dla każdej kobiety pielęgnacji, czyli gładkich nogach bez zbędnego owłosienia. Może warto odstawić doraźne depilatory, kremy i golarki na rzecz epilacji laserowej?

 Każdej kobiecie depilacja nóg spędza sen z powiek. To zajęcie czasochłonne, niekiedy też bolesne i do tego wymagające szczególnej ostrożności. Sposobem na zaoszczędzenie czasu, a w efekcie także pieniędzy, jest wykonywana w profesjonalnych gabinetach epilacja. Usuwa owłosienie z cebulkami, dlatego możemy przestać martwić się o kupowanie kolejnych produktów do depilacji i zacząć spędzać wieczory w bardziej kreatywny sposób.

 Ta zima pójdzie gładko!

Epilacja to najprościej mówiąc usuwanie owłosienia wraz z korzeniami, czyli cebulkami. Różni się od popularnej depilacji tym, że już po kilku zabiegach możemy pozbyć się włosków na stałe i na dobre zapomnieć, czym „obdarzyła” nas Matka Natura. Epilacja nie powoduje skutków ubocznych, które pojawiają się na przykład po goleniu zwykłą maszynką, czyli odrastających grubszych, ciemniejszych i jeszcze trudniejszych do zwalczenia włosków oraz podrażnionego naskórka. Ilość koniecznych dla uzyskania zadowalającego rezultatu zabiegów zależy od fizjologii włosa pacjenta. Polska jest obszarem geograficznym, na którym dominują osoby o fototypie skóry I-III oraz o brązowym i jasnym kolorze włosów, a co za tym idzie, zawartość melaniny we włosach Polaków jest średnia lub mała. Dany fototyp może okazać się więc szczególnie predysponowany do użycia konkretnego lasera. Dodatkowo zabieg ma właściwości lecznicze, ponieważ z łatwością możemy pozbyć się wrastających, sprawiających ból włosków. To najlepszy wybór dla kobiet, które cenią sobie nienaganny wygląd i nie chcą tracić czasu na codzienne powtarzanie rytuału depilacji. Epilację bez obaw przeprowadza się na wszystkich partiach ciała, także w okolicach bikini i pod pachami.

 Jak wygląda zabieg?

Włoski usuwane są przy pomocy energii światła. W zależności od rodzaju owłosienia w gabinecie używa się odpowiedniej długości oraz częstotliwości impulsów, tak aby nie podrażnić delikatnych włosków i skóry. Według badań dla naszego obszaru geograficznego najbardziej skuteczne są lasery emitujące światło o długość fali 755 nm (aleksandrytowy) lub 810 nm (diodowy). Laser diodowy wykorzystujący technologię elõs efektywniej usuwa wszystkie kolory włosków, nawet te bardzo jasne.Dzięki uzupełniającemu oddziaływaniu prądu RF technologia elõs umożliwia zmniejszenie gęstości energii światła. Ponieważ przepływ prądu nie ma związku z zawartością melaniny w skórze, elõs pozwala usunąć wszystkie kolory włosów (ciemne, brązowe, rude, jasne, siwe) ze wszystkich typów skóry, włącznie ze skórą opaloną. Zabieg w technologii elõs jest aż o 60% bardziej skuteczny od podobnych epilacji – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej. Dodatkowo zastosowanie trybu MotifTMsprawi, że zabieg będzie praktycznie bezbolesny. Epilacja zapewnia gładkie nogi na długo, a zabieg jest szybki i niezawodny.