Uroda

Zestaw do paznokci – co to takiego?

Zestaw do paznokci

Adobestock, grafika przekazana przez partnera

Co powinien zawierać zestaw do paznokci i czym jest zestaw startowy? Dowiedz się, czego potrzebujesz na początku swojej przygody z hybrydowym manicure!

Czym jest zestaw do paznokci?

Każda kobieta pragnie mieć piękne i estetyczne paznokcie wszędzie tam, gdzie się pojawi. Z tego powodu wiele pań udaje się na regularne wizyty u kosmetyczki. Nie da się ukryć, że to bardzo skuteczny sposób, z drugiej strony wiąże się jednak z dużymi wydatkami – a oszczędności w dzisiejszych czasach nabierają szczególnego znaczenia. Dlatego też coraz większą popularność zyskuje inna metoda na cudowne paznokcie – chodzi oczywiście o samodzielny manicure. Nie musisz być profesjonalistką, aby zrobić cudowną stylizację. Do tego celu potrzebujesz przede wszystkim własnego samozaparcia oraz odpowiedniego sprzętu. Na szczęście nie musisz wszystkich urządzeń i elementów wybierać samodzielnie. Zwykle znacznie łatwiejszą, a do tego tańszą metodą jest zestaw do paznokci. To gotowy komplet, który zawiera akcesoria niezbędne do wykonania manicure w swoim domu.

Różnorodne zestawy do paznokci czekają na Ciebie zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Najczęściej zestawy do paznokci dzieli się na zestawy startowe, zestawy profesjonalne oraz zestawy, które w całości możesz skomponować samodzielnie. O ile ostatnie z nich faktycznie zapewniają największe możliwości wyboru, to z drugiej strony są też najdroższe – a jak wspomniano, przy własnoręcznym manicure raczej staramy się szukać oszczędności. Najwięcej elementów zawierają natomiast zestawy profesjonalne, jeżeli jednak nie zamierzasz pracować jako zawodowa kosmetyczka lub przynajmniej robić manicure swoim przyjaciółkom, ten zakup raczej nie będzie Ci potrzebny. Jeśli natomiast chcesz spróbować swoich sił w manicure hybrydowym, startowy zestaw do paznokci będzie doskonałym zakupem.

Jak słusznie wskazuje nazwa, zestawy startowe to zestawy do paznokci przeznaczone dla początkujących. Komplety te zawierają przede wszystkim podstawowe elementy i akcesoria, które są zupełnie niezbędne do stworzenia własnej stylizacji. Jednocześnie zawartość takich kompletów zwykle nie pozwala na stworzenie najbardziej skomplikowanych kompozycji, bez wątpienia jednak wystarczy Ci na początek. Jeśli to tylko możliwe, wybierz startowy zestaw do paznokci jednego z renomowanych i dobrze znanych producentów. W ten sposób masz pewność zakupu wysokiej jakości produktów, które doskonale posłużą Ci przez cały okres użytkowania.

Co w takim razie powinien zawierać startowy zestaw do paznokci? Wiele zależy tu od wytwórcy zestawu, można jednak założyć, że taki zestaw to:

  • lampa LED lub UV,
  • baza do lakieru,
  • lakiery hybrydowe,
  • top do lakieru,
  • blok polerski,
  • pilnik do paznokci,
  • cleaner,
  • waciki bezpyłowe.

Nie czekaj dłużej, już teraz sprawdź, który zestaw najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, i jak najszybciej rozpocznij swoją przygodę z manicure hybrydowym!


Dodaj komentarz