aparat samoligaturujący

Aktorzy, którzy odnieśli spektakularny sukces w Hollywood, wiedzą, że zdrowy uśmiech stanowi klucz do sukcesu. Niestety, natura nie wszystkich obdarzyła idealnym uzębieniem.

Wiele osób narzeka na wady zgryzu. Większość z nich można skorygować, zakładając aparat ortodontyczny. Do niedawna prostowanie zębów uchodziło za domenę nastolatków. Nie istnieją jednak żadne przeciwwskazania, aby z dobrodziejstw aparatu ortodontycznego korzystały osoby dorosłe.

Leczenie wad zgryzu

Do specjalistów coraz częściej zgłaszają się 40-latkowie, którzy pragną pozbyć się wad zgryzu. Aparat ortodontyczny coraz częściej stawia się w jednym rzędzie z wizytą u fryzjera czy kupnem nowej bluzki. Wyprostosowane zęby i usunięte szczeliny poprawiają samoocenę.

Wybór aparatu ortodontycznego

Na rynku można znaleźć wiele modeli aparatów ortodontycznych. Wybór zawsze należy skonsultować ze specjalistą, aczkolwiek powinien on uwzględnić nasze preferencje. Wiele osób kieruje się ceną aparatu. Niestety, nie są one refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zamki zatrzaskowe

Aparaty samoligaturujące są nowoczesne. Specyficzna budowa zamków pozwala zmniejszyć siłę prostowania zębów. Zamki zatrzaskowe nie wymagają założenia drucianych lub elastycznych ligatur dookoła skrzydełek w celu uzyskania łuku.

Aparat samoligaturujący – zalety

To rozwiązanie posiada wiele zalet. W przypadku aparatów samoligaturujących dyskomfort został zredukowany do minimum. Leczenie trwa krócej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Jednocześnie wydłużeniu ulegają odstępy między kolejnymi wizytami u specjalisty. Pacjent zgłasza się do ortodonty co 8-12 tygodni. Osoby, które wybierają klasyczne aparaty, często zwracają uwagę, iż częste wizyty u specjalisty dezorganizują ich życie.

Lifting ortodontyczny

Aparaty samoligaturujące poleca się osobom, które cierpią z powodu chorób przyzębia. Jednocześnie pozwalają utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej, ponieważ nie zawierają fragmentów wykonanych z materiałów elastycznych. Wiele osób decyduje się na lifting ortodontyczny, który przyczynia się do zmiany położenia tkanek miękkich. W nowej pozycji zęby podpierają policzki, wargi itp.

Główną wadą aparatów samoligaturujących jest ich wysoka cena. Koszty wahają się w granicach 5-6 tysięcy złotych. W związku z tym, iż to innowacyjne rozwiązanie posiada wiele zalet, warto zastanowić się nad inwestycją w aparat samoligaturujący.

Irmina